Ocena kierowcy - Audi V8

siwy warszawa, 17 lat temu
Silnik 4.2 quattro 280KM 206kW
Rok produkcji 1992
Audi V8 4.2 quattro 280KM 206kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Auto super wygoda luksus za male pieniadze .Jakosc wykonania i osiagi.Spalanie duze ale jak ktos duzo jezdzi to proponuje lpg .Ja mam niedaleko do pracy i niemusze codziennie pokonywac korkow wiec smigam sobie bez stresu.
Silnik pieknie mruczy .Moc ogromna .Czasami ma sie wrazenie ze samochod odfrowa .Lecisz ponad 200km/h a on przyspiesza tak samo jak przy stowie.
Bardzo dobre przelozenia .Funkcja manualnego przestawiania 4rech biegow .Nie do konca jest to automat .Mozna wachlowac biegami jak sie chce .Jek chcesz zeby ostro wyrwal trzeba odpowiednio zredukowac.
Uklad jezdny bardzo precyzyjny prowadzi sie pewnie.Choc najwieksza wada auta jest jego waga.Jak chcesz ostro posmigac w zakretach to opony niso profilowe i twardsze zawieszenie to koniecznosc.Ale frajda z ostrej jazdy na trasie bez ostrych zakretow jest niezapomniana.W zime nie potrzebujesz opon zimowych quatro jest super zadna zaspa nie straszna .Oczywiscie niema co przesadzac z predkoscia w zime bo hamuje tak jak kazdy inny samochod.
Bardzo dobra choc do tyly jak w wiekszosci aut kiepska ale trzeba auto wyczuc
Wszystko na swoim pieknym miejscu.
Szyby mi paruja w zime ale chyba mam zuzyty filtr kabinowy .
W 4ry osoby jest bajka ale gdy z tylu maja jechac trzy osoby to sie troche sciskaja.Skorzane elektryczne fotele z podnozkami to piekna sprawa wygoda na maxa .W tym aucie sie odpoczywa .A kazda jazda dodaje usmiechu na twarzy.
Super poprostu jak w najlepszej limuzynie jakbys byl odizolowany od otoczenia.
Najmniejsze zuzycie paliwa w miescie to ok 15 litrow na 100 km ale jest to wynik uzyskany dzieki umiejetnemu operowaniem gazu.Dynamiczna jazda po miescie to ok 17.5 l na 100 .A ostra (taka ktora zostawia 98% samochodow w tyle to ok 22 l na 100 km. Jak masz malo kasy to jezdzisz spokojnie i mozesz uzyskac nawet 13.5 l w miescie.Ale jak zalejesz wiecej i mozesz to spalic to czysta przyjemnosc
za 10000 mam auto ktore moim zdaniem jest lepsze od niejednego nowego pasata ktory kosztuje 10 razy tyle.Wole kupic taki samochod i wlozyc w niego 5tysiecy niz kupic jakas astre 2 za 40000.Za 40000 to ja jezdze tym samochodem przez 4ry lata razem z zakupem a komfort i osiagi nieporownywalne.
Przed zakupem sprawdz stan tarcz z przodu .Jesli sa to tarze ufo to koszt jedznej nowej to 1200zl czyli przod 2400 bo niema zamiennikow.Umnie udalo sie przetoczyc i jeszcze troszke pojezdze na nich.Do fszystkich pozostalych czesci sa zamienniki i ceny normalne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 quattro 280KM 206kW [l/100km]

14,5