Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

darek, 10 lat temu
Silnik 1.6 116i 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 122KM 90kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Kultura pracy bardzo ladna. Silnik 116i 122KM wybralem poniewaz najczesciej poruszam sie w miescie, lub po obwodnicy. Na diesla z przebiegami 200tys km szkoda mi po prostu kasy, wole zaplacic troche wiecej na stacji benzynowej za wyzsze spalanie, niz pozniej zostawiac auto u mechanikow. Owszem diesle BMW sa wspaniale... ale koniec koncow, wygral rozsadek.
Skrzynia jest znakomita, biegi wchodza z lekkim oporem. Choc mialem wczesniej Hondy z podobnych rocznikow i tam bardziej podobala mi sie jej praca.
Nie ma sie co rozpisywac, jezeli ktos kocha motoryzacje, choc raz w zyciu powinien pojezdzic BMW ze sprawnym zawieszeniem. Wywazenie tego auta po prostu deklasuje konkurencje. Cos pieknego jak tym autem sie steruje, jak przyjemnie reaguje na ruchy kierownica, jak ladnie obiera sie nim kierunek.
Nie mam z tym problemu. Widocznosc dobra. Patrze glownie do przodu :D... przy parkowaniu do tylu pomagaja czujniki PDC oraz wyswietlacz nawigacji.
Troche malo schowkow, niemniej jest samochod do jazdy, a nie trzymania pierdolnika w kazdym zakatku samochodu. Jak ktos chce miec tysiac schowkow kupuje yarisa, albo jakies francuskie auto :D
Lubie byc w centrum dowodzenia, tak wlasnie czuje sie w BMW serii 1. mam 185 i zadnego problemu z zmieszczeniem sie na miejscu kierowcy/pasazera.
Znakomite wyciszenie. Jest wyraznie ciszej w porownaniu do aut ktore mialem wczesniej. Smialo mozna podrozowac z predkoscia autostradowa 140kmh.
Ciezko mi to aktualnie ocenic, jezdze stosunkowo niewiele jeszzce ale pierwsze tankowania wykazuja przyzwoite wartosci spalania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116i 122KM 90kW [l/100km]

6,9