Ocena kierowcy - BMW Seria 1 F20-F21 Hatchback 5d Facelifting 2015

mario, 4 lata temu
Silnik 118i 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 1 F20-F21 Hatchback 5d Facelifting 2015 118i 136KM 100kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne
Auto mocno wybrakowane. Wykastrowany silnik ktory jest oszczedny jedynie w excelu ksiegowych BMW. Bardzo irytujace drobne usterki.
Mam 118i. Zbyt slaby jak na mase tego auta. Irytujace trzaski przy zaplonie silnika
Przyznam ze nie jestem wielkim fanem automatow i byc moze dlatego moja ocena nie bedzie obiektywna. Mam tego swiadomosc i daje neutralna 4ke. Hardcorowi fani BMW twierdza ze skrzynia ZF 'odgaduje' zamiary kierowcy. Moich nie odgaduje ;) Ale nie to jest najwazniejsze. Irytuje mnie lekka ospalosc - przy ostrym dodaniu gazu 'cos' zaczyna sie dziac po 1.5 sekundzie. Nie wiem jednak czy ta ospalaosc nie wynika ze zbyt slabego silnika do masy tego auta. Ogolnie nie widze wyzszosci skrzyni ZF nad innymi.
bardzo dobrze jak to w serii 1
Jedynka jest ciut przy mala ale to widac golym okiem.
Raczej standardowo. Choc slupki sa zbyt duze jak na hatcha.
Dobra.
bdb
Nie najlepsza.
Bardzo dobre
Jezdzenie po centrum Wroclawia to 12.5 litra. Bardzo duzo. Suv mojej zony potrzebuje prawie 20% mniej paliwa przy znacznie wiekszej masie i wiekszej mocy silnika..
Cena katalogowa jest mocno zawyzona biorac pod uwage co dostajesz.
Wnetrze MPakiet jest piekne ale kierownica to jakies nieporozumienie. Przede wszystkich kierownica jest pokryta czarna cerata przypominajaca skore. Rece latem poca sie po kilku minutach. Ale najgorsze jest to ze dolny wieniec kierownicy jest calkowicie plastikowy i bardzo trzeszczy przy manewrach zawracania / parkowania itp. Jakosc tej kierownicy jest poprostu nieadekwatna do segmentu premium (pomijajac ze mpakiet duzo kosztowal). Reszta wnetrza jest spasowana bardzo dobrze. Cos strzela w silniku przy zaplonie. Serwis stwierdzil ze ten typ tak ma.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 118i 136KM 100kW [l/100km]