Ocena kierowcy - BMW Seria 1 F20-F21 Hatchback 5d Facelifting 2017

Maciek, 4 lata temu
Silnik 120i 184KM 135kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 1 F20-F21 Hatchback 5d Facelifting 2017 120i 184KM 135kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Podobają mi sie zegary, skrzynia biegów.
Silnik : Myślałem, że przy wyższych prędkościach będzie sobie lepiej radził.
Wchodząc do salonu nie powiem jakiego jak mnie powitała dziewczyna to od razu poczułem się premium. Przyznam szczerze jeździłem innymi markami i to jest moje pierwsze BMW ale czy ostanie? Nie wiem wszystko będzie zależało od ekonomii. Nie wiem jak będzie wyglądał odkup po paru latach ale mam nadzieję, że dla znacznej ilości osób znaczek BMW coś więcej znaczy. Samochód jak samochód raczej ani wizualnie ani w środku nie rzuca jest poprawny... Raczej wyścigówka to nie jest a o szukaniu jakiś emocji to nie w tym modelu. Do miasta i na małe trasy sprawdzi się.
Cieszę się, że silnik jest 2.0 a nie ulubiony down size 1,4 - 180 koni. Przyśpieszenie pojemnością silnika, w małym samochodzie. Na wolnych prędkościach niskie obroty, prawie jak w dieslu. Elastyczność wysoka. Fajnie, że nie jest wyżyłowany do granic możliwości. Takie połączenie powinno być trwałe. Tylko nie wiem czemu na wyższych prędkościach relatywnie słabo przyśpiesza. Tutaj jestem zaskoczony 2.0 lity powinny robić robotę od 150 km/h a tutaj przeciętnie...
ZF nie tylko BMW ją stosuje w swoich samochodach. A to dobry towar. Na trybie sport lubi się pogubić ale to mały drobiazg.
Trzymanie drogi bardzo dobre. Trzyma się zakrętów. Lekko zarzuci tyłem. Trzeba być fanem tylnego napędu ja jeszcze nie jestem:( może poduczę się. Zimą raczej nie rzucił mnie na kolana. Wolę 4x4 lub na przód. Plusem jest, że przy starcie nie boksują koła jak w przypadku przedniego napędu.
Jak w każdym nowym samochodzie czas pokaże. Czasami parkuje w garażu, czasami na ulicy. Byle rdza się nie wdała... A co inne marki robią samochody ze złota...
Niestety to mały samochód wiec kamer to raczej nie trzeba. Ale promień skrętu jest dość skromny. Niestety bardzo tęsknię za lusterkami martwego pola. A czujnik parkowania kochają się nie włączać...
Nudny, porządny styl. Materiały spasowane poprawnie. Czuć, ze są one nabite. Niestety nie mogę dopasować dla siebie fotela oraz kierownicy. A regulacja fotela jest beznadziejna fakt mam model bez elektryki ale tutaj jestem bardzo smutny. Jeszcze kark mnie boli... A lusterko w nocy do dziś nie odkryłem jak działa:( trzeba przekręcić by się ono ściemniło. Gdyby nie dziwaczne ustawienia fotela dałbym 5
Wieje, chłodzi pokrętła są. Ale dlaczego w standardzie nie ma podgrzewanej szyby? Za te pieniądze.
Na ten segment, jest to mały samochód. Dwie osoby z przodu i z tyłu małe dzieci. Do miasta na małe trasy.
Silnik oraz skrzynia robi robotę więc przy 130 jest cicho bo jest na niskich obrotach.
Ciężko stwierdzić ale to jest model tłuczony od paru lat więc może być tak źle. Nie chcę się wypowiadać. Nie mam pojęcia.
Troszkę za drogo. Okazyjnie kupiłem ale w normalnej katalogowej cenie to jest za drogo.
Oglądałem ostatnio, sam jeździłem marką, której kierowcy się nie pozdrawiają ponieważ rano widzieli się w serwisie i co przy start and stop wycieraczki zatrzymują się. A dziennikarze wytykali śmiali się. A szyba przy start and stop to samo:(. I co z tego. Tak samochody mają a dziennikarze niech będą bardziej rzetelni.
Ma być drogo w serwisie ponieważ to BMW. Nie wiem ja nastawiam się, ze 2.0 litry bez down size będzie miało szanse pojeździć...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 120i 184KM 135kW [l/100km]

9,7