Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E21 Coupe

yuuuiuy, 17 lat temu
Silnik 320 122KM 90kW
Rok produkcji 1978
BMW Seria 3 E21 Coupe 320 122KM 90kW 1977-1983 - Oceń swoje auto
jest to chyba najgorszy element tego samochodu. Mało dynamiczny (dopiero pow 4tyś coś się dzieje) i nadmiernie paliwożerny. Najgorsze że już zaczynają męczyć go poważne awarie.
Chodzi normalnie , czasami przy szybkim sprincie słychać wyrażny zgrzyt przy wrzucaniu dwójki. Reszta ok.
Mocna strona auta. Dobrze trzyma się drogi i oferuje wystarczający komfort podróży.Ćiągle trzeba jednak o nie dbać i coś tam wymieniać ale jest to chyba wina naszych przepięknych dróg.
Widoczność do przodu bez zarzutu, do tułu troche gorzej zwłąszcza przez małe lusterka wsteczne i kształt karoserii która rozszerza się w dól i ciężko w lusterku zauważyć coś poniżej lini okien ( np krawężniki)
bardzo dobra. Wszystko jest w zasięgu ręki, kierownica, przełączniki i pedały chodzą leciutko.
Wentylacja nawet dobra, pojawiają się kłopoty z ogrzewaniem , zwłaszcza w mrożne dni- wtedy jest zdecydownie za mało wydajne i dlugo trzeba marznąć
jak dla mnie to w zupełności wystarczająca. Czasami także jestem wożony moim samochodem i na tylnej kanapie je także całkiem ok
w środku jest przyjemnie i cichutko dopiero powyżej 130km/h (>4tyś obr / min)silnik zaczyna buczeć i trudno tak długo wytrzymać.
jak kupiłem ten samochód to myślałem że zepsuty jest wskażnik poziomu paliwa. Zima + moja ciężka noga wyciągał prawie 14l/100km .Trgedia!. Teraz miasto i spokojna jazda to ok 9 l. trasa niecałe 8.
drobiazgów pare by się znalazło ale same błachostki (odpadająca rączka do przesówania fotela)
jak dot

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320 122KM 90kW [l/100km]