Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Sedan

MaxRaczek, 13 lat temu
Silnik 324 d 86KM 63kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 3 E30 Sedan 324 d 86KM 63kW 1985-1991 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wytrzymałe na dziurach i pod obciążeniem przyczepy nie jeden raz na budowie. Na drugim miejscu silnik bo tego się raczej spodziewałem, że bez turbo da rade wiele i daje ! nadal suchy, szkoda że nie wiem, czy nie ma już z 500tys km byłbym bardziej dumny Czy kupiłbym jeszcze raz ? Tak kabrio !
Karoseria : Rdza nadkoli i podłogi okolic kół - już zreperowane
Przeniesienie napędu : Słychać wał,podczas ruszania 1stuk, (luzy) ale nie podczas jazdy
Zawieszenie : Miał złamane spręzyny od wożenia za ciężkiej przyczepy Teraz ma mocniejsze ;)
Przyjemność z jazdy bezcenna
Disel - rano lub w nocy gdy zimno, lepiej nie odpalać jeśli układy z sąsiadami mają pozostać miłe
Stary, a bez najmniejszych oznak zużycia nadal tyle może...
Bardzo mnie zachwycił promień skrętu (duży), ze wspomaganiem w 20-latku jest super (regenerowane). Zawieszenie sprężyste, a na zakrętach/łukach potrafi wspaniale się przylepić i pomóc nadgonić czas, który straciłem przy rozpędzaniu ;)
Dla mnie bomba, ale i Mamusia i Żonka (obie małe jak kółka e30-tki) narzekają na rzekomo wielką maskę z przodu i z tyłu - niby nie widzą jak parkują...?!
Nie mam powodów by się przyczepić.
Zachwyciło mnie jak bez klimy (i bez napraw układu kiedykolwiek), można odparować szyby i ogrzać \"wozidełko\" Przestało działać ogrzewanie tylnej szyby, ale jak pisałem - nadmuch nadgania efekt.
Przód doskonale placu tyle, że leżeć można, ale z tyłu leżeć można - z Żoną w poprzek, bo na siedząco jest tylko wystarczająco.
Stary, ale jary, dźwięk silnika wewnątrz nie jest męczący, ale miałem np zwichrowane drzwi i męczył mnie opływ wiatru teraz po ich wymianie i lakierowaniu liczę na poprawę
Tani jest dla mnie jak barszcz, choć wymieniłem wiele bo stare były części (silnika nie musiałem ruszać). Śr spalanie ok 6l/100km
Tanie, po wymianie trwałe bez tanich zamienników.
Nie wiem jak to ocenić, nigdy sam mnie nie zawiódł, kupiłem go po prostu wiedząc, że muszę mu wiele ze starości wymienić części. Problemy mam jednak z elektryką była amatorsko zmieniana i jestem na etapie poprawek np gniazdo przyczepy źle miało kable podłączone, radio bez kieszeni powoduje stykanie kabelków i miał przerabiana instalację pod głośniki a mi zostawili plątaninę, el lusterka czasem działają! Ale wszystko wróci do normy...
Nic samo się nie stało! Zatankowałem jak nigdy! na orlenie i po 30km padła pompa i musiałem dać do regeneracji 450zł +poprawki z uszczelnieniem 150zł

On - zużycie paliwa dla silnika 324 d 86KM 63kW [l/100km]

5,4