Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Cabrio

blademccoy, 13 lat temu
Silnik 330 i 231KM 170kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Cabrio 330 i 231KM 170kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Doskonale się prowadzi i trzyma drogi!
To auto jest po prostu idealne - piękne, silne, wygodne, a do tego wszystkiego cabrio!
Silnik bardzo dynamiczny - 3.0 litry w benzynie i 231 KM pozwala na szybkie nabranie prędkości gdy jest to potrzebne, ponadto doskonale się sprawuje zarówno w trasie jak i w mieście - jak na cabrio, zapewnia bardzo dobre przyspieszenia.
Jak na automatyczną skrzynię biegów, jestem mile zaskoczony - biegi są zmieniane bardzo delikatnie, a zarazem szybko. Gdy mam ochotę przestawić skrzynie na nieco bardziej agresywny tryb, przesuwam ją w lewo aby włączyć tryb sport. Ponadto Steptronic (tip-tronic) pozwala mi przełączyć skrzynię w tryb manualny gdy znudzi mi się automat - w tym trybie samochód reaguje nawet na delikatne naciśnięcie pedału gazu.
Doskonale trzyma się drogi, zakręty nie stanowią najmniejszego problemu - zawieszenie m-technik jest twarde, a zarazem pozwala kierowcy dokładnie odczuć nawierzchnię, przez co mam lepsze wyczucie pojazdu na drodze. Jedynym minusem jest to że gdy nawierzchnia jest w kiepskim stanie, troche trzęsie całym samochodem...
Jak na cabrio widoczność jest idealna - po bokach brak słupków, daje widok niemalże panoramiczny który pozwala na dostrzeżenie wielu elementów na drodze, których nie zobaczymy w normalnym samochodzie. Ponadto tylna szyba jest dość duża, w porównaniu do innych cabrio - a przy parkowaniu dodatkowo wspomagają czujniki cofania.
Wszystko tworzy ze sobą idealną całość - zarówno w środku samochodu jak i na zewnątrz.
Samochód nagrzewa się w środku bardzo szybko. Szyby szybko odparowują, a grzane fotele poprawiają komfort prowadzącego i pasażera w zimne dni. Klimatyzacja szybko schładza powietrze podczas upałów. Przy jeździe z otwartym dachem przy 10 stopniach celsjusza na dworze, wystarczy podnieść szyby i ustawic ogrzewanie na 18 stopni i nie czuje sie chlodu z zewnatrz
Jeżdzę maksymalnie w 2 osoby - wiec miejsca dla dwóch osób jest dość dużo - gorzej jeśli ktoś siedzi z tyłu - nikt wyższy niż 180cm z tyłu nie usiądzie wyprostowany, ponadto nie ma tam za dużo miejsca na nogi - zdecydowanie auto dla max 2 osób w dalszą podróż
Nie można wymagać od cabrio z miękkim dachem całkowitego wyciszenia, aczkolwiek jak na cabrio i tak nie jest źle, a hałas z zewnątrz jest całkiem dobrze tłumiony.
Nie jest to samochód tani w utrzymaniu - trzeba się liczyć z tym że spali niemałą ilość paliwa, a części zamienne są dość drogie. Jeśli ktoś planuje kupić ten samochód, musi liczyć się z wysokimi kosztami utrzymania.
Nie jest to auto tanie, ale przyjemność z jazdy rekompensuje wszystko!
Póki co nie odnotowałem usterek, wiec nie moge wyrazić opinii.
Póki co nie odnotowałem usterek, wiec nie moge wyrazić opinii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 330 i 231KM 170kW [l/100km]

14,8