Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Compact

jakub_hłek, 5 lat temu
Silnik 316 ti 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Compact 316 ti 116KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : super, pozytywne zaskoczenie.
Zawieszenie : sztywne i pewne. Czego chcieć więcej
Karoseria : super zabezpieczona. bezwypadek bedzie miał blachy w oryginale
Silnik : Uciążliwe awarie osprzętu oraz wycieki..
Zawieszenie sztywne i pewne, silnik jak na 1.8 bardzo żwawy i wystarczający do tego auta, blacharka super, w środku dużo miejsca i wygodne fotele. Łatwo znaleźć dobrze wyposażoną wersję, a ceny tego auta są stosunkowo niskie jak za BMW.
Sam silnik jest ok, problemem jest osprzęt... Cewki, świece to zmora silnika N42, zaraz po zakupie należy sprawdzić w jakim są stanie. Poza tym silnik jest odpowiedni do tego auta, ma wystarczająco dużo mocy i daje frajdę z jazdy tylnim napędem.
skrzynia jest po prostu świetna. Biegi wchodzą pewnie z przyjemnym oporem i są tam gdzie się ich spodziewamy,
Bajka. Zawieszenie jest sztywne i dobrze wyłapuje nierówności. Prowadzi się jak po sznurku.
Auto jest dobrze zabezpieczone, w moim egzemplarzu nie ma nigdzie śladów korozji! Przypominam, że to auto z 2001 roku!
Z przodu i na boki jest okej, z tyłu jest średnio.
Wszysko jest skierowane w stronę kierowcy. Cała konsola środkowa, i przyciski na niej są dla kierowcy a nie dla pasażera :)
Nawiewy działają dobrze, czasem zacina się przełącznik od sterowania nawiewem ale to drobiazg i po chwili zaskakuje ;)
Z przodu ogrom miejsca jak w zwykłym e46, z tyłu 2 osoby to max ale warto dodać,że te osoby powinny być bez stóp, ponieważ jak kolana się za fotelem zmieszczą tak stopy pod fotel nie wejdą.
Tu jestem bardzo zaskoczony. Wcześniej jezdziłem Hondą Accord VI i myślałem, że ona jest dobrze wyciszona, po wejściu do Compacta zmieniłem zdanie, auto jest wyciszone super nie słychać prawie nic ;)
BMW jest drogie w utrzymaniu i tego nie trzeba wszystkim mówić. Jednak ilość zamienników jest ogromna i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń
Jestem zadowolony, spodziewałem się czegoś gorszego ale miło się zaskoczyłem.
Osprzęt silnika, cewki i świece, oringi zaworów valvetronic, wycieki spod pokrywy zaworów to norma w tym aucie ;) Mimo to da się je lubić
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 ti 116KM 85kW [l/100km]