Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Compact

Silnik 316 ti 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Compact 316 ti 116KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie miejsce w środku
Moje pierwsze bmw i raczej nie ostatnie. Jeździ cudownie, wykończone jest świetnie, na parkingu tą budą manewruje się z przyjemnością, w środku jest stosunkowo duża. 116 koni jedzie naprawdę fajnie. Jedyny minus, który psuje wizerunek, to wygląd. No według mnie jest brzydki, ale jak się nim pojeździ, to naprawdę można go polubić.
Akurat świeżo po zakupie przepalało mi olej, okazało się, że to pierścienie. Jeżeli chodzi o moc, to auto jeździ bardzo dobrze jak na 116 koni. Fakt, ma niedużo momentu obrotowego, więc trzeba na te 2k obrotów go wkręcić, żeby jechał dynamiczniej. Kultura pracy jest dobra. Brzmienie? R4 może na wysokich obrotach fajnie pyrka, jednak nie ma co porównywać do r6.... Jeszcze co do spalania, to można niby zejść do 8-9 w mieście, jeżeli nie ma korków i przyśpieszasz jak dziad to może i się da, ale powiem szczerze, że ja bym długo tak nie wytrzymał, przy normalnym przyspieszaniu i czasem depnięciu, to spala w granicach 11-13, zależnie od natężenia. Na trasie przy 120-130 zszedł mi do 7 litrów. Na autostradzie 130-170km/h było około 9 (krótkie biegi). Nie jest oszczędny.
Na początku uważałem, że jest troszkę zbyt oporna, po przyzwyczajeniu się, uważam, że jest świetna, właśnie ten opór daje fajne wyczucie i pewność, przy wbijaniu biegu. Zwłaszcza bardzo przyjemnie wchodzi 1 bieg przy ruszaniu.
No jak to w bmw, coś cudownego. Auto ma rwd i drogi trzyma się bardzo dobrze, w deszczu, czy śniegu trzeba jednak uważać, ale to kwestia wyczucia samochodu. Kierownica skręca z lekkim oporem, nie jest aż tak leciutka jak np, w mercach, z jednej strony plus, z drugiej minus. Plus, ponieważ w zakrętach człowiek czuje się bardzo pewnie, minus, ponieważ jak stoisz, czy parkujesz i chcesz jedną ręką obkręcić, to trzeba się troszke wysilić, ale nie ma tragedii. Generalnie mi się bardzo przypodobał typ prowadzenia.
E46 lubi rudą. Moja na szczęście jeszcze nie ma ognisk, podwozie też tragedii nie ma.
Przód bardzo dobrze, lusterka też git. Natomiast tył jest lekko podniesiony, co powoduje, że przez tylną szybę przy parkowaniu za dużo nie zobaczymy, człowiek ma wrażenie, że zaraz dotknie czegoś za sobą, a tam 4 metry wolnej przestrzeni. Jak już się auto wyczuje, to jest lepiej, ale jednak cofanie do najlepszych nie należy.
Jest dobrze, konsola zwrócona ku kierowcy, a na dodatek otwieranie szyb w tunelu środkowym. Na początek jest to dziwne, ale jak się człowiek przyzwyczai, to jest to świetna sprawa. Lewą ręką trzymasz kiere, a prawą operujesz resztą.
Zarówno klimatyzacja jak i ogrzewanie chodzi bardzo dobrze.
Z przodu kosmos, siedzi się po pańsku, mam 178cm i jest mi bardzo dobrze. Z tyłu pasażerowie powyżej 185 będą haczyć o podsufitke, jednak mimo nie dużej budy z zewnątrz, to wewnątrz auto zaskakuje, bagażnik jest jak na tą budę w miarę duży. Za każdym razem jak jakiś znajomy wsiada, to jest zaskoczony jak to auto jest duże wewnątrz.
Jak się wjedzie np. na bruk, to się wewnątrz coś odezwie, ale nie ma tragedii. Generalnie spasowanie jest ok, a wykończenie wspaniałe. Jadąc 210km/h w Niemczech, w samochodzie było bardzo cicho, tylko wiatr, ale to normalne. Generalnie samochód jest dobrze wyciszony i pozwala przy 140 rozmawiać z pasażerem.
No bmw tanie w utrzymaniu nie jest, ale jest już bardzo dużo zamienników dobrej jakości, więc tragedii nie ma,
Patrząc, że te bmki są tańsze niż np zadbane sedany/coupe, to się opłaca je kupować. Jest troszke mniej zajechanych egzemplarzy, ponieważ ludzie nie kupują ich z powodu wyglądu.
Jak na razie tylko żarówka mi się przepaliła we wstecznym, ale to się wszędzie zdarza.
No na razie te pierścienie, ale może pech mnie dopadł, generalnie nie mają złych opiń, więc się nie napalam, na to, że to będzie studnia bez dna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 ti 116KM 85kW [l/100km]

9,3