Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Compact

zaap87, 11 lat temu
Silnik 318 td 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Compact 318 td 115KM 85kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Polecam to auto szczególnie kobietom do miasta. Zgrabny ładny wygląd (mój wyposażony dodatkowo w M-Pakiet). Niezawodny gdy się odpowiednio dba.
Pomimo 115KM ładnie \"ciągnie\" z dołu. Mocy wystarczy do miasta, w trasie raczej pozostaje w tyle z za np. MKIV 130 TDI.
Kto jeździł BMW ten wie, że skrzynie tego koncernu należą to klasy samej w sobie. Krótka jedynka, reszta super!
Krótko mówiąc: BMW. Twarde, sportowe chciałoby się jeździć wyłącznie w zakrętach. Auto wyposażone w odłączane DSC (ESP) bardzo przydatne w zimie podczas podjazdu pod wzniesienie.
Compact, krótki więc łatwo się parkuje. Widoczność do przodu poprawna jak na tę klasę auta
Konsola skierowana do kierowcy, ładnie podświetlenie, szczególnie lampka podświetlająca lewarek zmiany biegów (z góry)
Super. klimatronik działa idealnie. Zimą szybko się nagrzewa
To Compact, także raczej 2-osobowy. z Tyłu miejsca jest tylko na krótkie wycieczki. Bardzo przeszkadzają w wysiadaniu na zatłoczonym parkingu długie drzwi, prawie jak w coupe.
Niemal nie słychać że to Diesel.
W trasie jakieś 6l/100km. W mieście jakieś 8l/100km latem z klimą (na felgach 225/45 R17)
Płacimy za markę.
Brak drobnych usterek nie wliczając zacinających się płyt w fabrycznym radiu.
Radzę pilnować ODMY mi nabawiła sporo stresu gdy auto zaczęło kopcić na niebiesko.. Mechanicy łapali się za głowę i przewidywali padnięty cały silnik. Ja przesiedziałem całą noc na forach, kupiłem filtr odmy, wymieniłem i było po sprawie

On - zużycie paliwa dla silnika 318 td 115KM 85kW [l/100km]

6,2