Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Compact

Silnik 318 td 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 3 E46 Compact 318 td 115KM 85kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bałem się sztywnego zawieszenia w pojazdach marki BMW, a okazało się to dla mnie największą zaletą samochodu.
Karoseria : Drobne ślady korozji na progach i nadkolach.
Samochód posiada jedynie pomijalne minusy, całokształt jak najbardziej na plus, w moim przypadku był to najlepszy wybór na pierwsze auto.
Jako mechanik diesela bardzo polecam ten model silnika, teraz ciężko znaleźć taki model ze względu na małą awaryjność i właściciele nie chcą się pozbywać tego pojazdu.
Nie widzę żadnych zastrzeżeń, wytrzymała, biegi wchodzą łatwo. Czasem jedynie brakuje 6 biegu.
Bez zastrzeżeń, samochód na początku wydaje się dosyć sztywny, ale teraz ciężko byłoby się przenieść na coś z innej marki niż BMW.
Jak na samochód takich rozmiarów widoczność oceniłbym na bardzo dobrą, na trasie czy podczas parkowania nie ma najmniejszych problemów.
Bardzo przyjemna praca silnika.
Odgrzybiona i nabita klimatyzacja nie stwarza większych problemów i dobrze sobie radzi z niedużym wnętrzem samochodu.
Jeden z nielicznych minusów, lecz nieznaczny. Samochód pięcioosobowy, ale już w cztery większe osoby jest dosyć ciasno. Na dłuższe trasy może sprawiać problem.
Przy większych prędkościach (około 180 km/h) słychać zdecydowanie opory wiatru i pracę silnika, ale nie jest to zbyt głośna praca.
Przy spokojnej jeździe jest to samochód zdecydowanie łatwy w utrzymaniu. Ja trochę daję mu w kość i nie mam z nim większych przygód niż serwisowanie i hamulce.
Kiedy go kupowałem 8 lat temu, cena była adekwatna do jakości i z tego co widzę teraz samochód nadal jest ceniony, zresztą nie bez powodu.
Po kilku latach użytkowania można dostrzec ząb czasu, jak drobną korozję na progach, jednak może to być spowodowane brakiem garażowania przez dłuższy czas.
Brak jakiejkolwiek poważnej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 318 td 115KM 85kW [l/100km]

BMW Seria 3 E46 Compact