Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Patryk, 5 lat temu
Silnik 2.0 318i 143KM 105kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 318i 143KM 105kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Samochód niewątpliwie wygląda ponadczasowo, może się naprawdę podobać pomimo swoich lat, wnętrze proste, ale funkcjonalne, czytelne i naprawdę ładne. Zawieszenie nie jest najmocniejszą stroną tego modelu, ale nie jest też źle, za to auto prowadzi się po prostu rewelacyjnie i potrafi dać dużo przyjemności z jazdy. Silnik uważam jako dobry kompromis pomiędzy osiągami, a ekonomią, zadbany egzemplarz na pewno długo posłuży.
Silnik uważam za udaną konstrukcję, nie jest to może ikona niezawodności i czasami nękają go pewne bolączki, natomiast ja jak do tej pory nie spotkałem się z żadnymi poważnymi awariami, myślę, że jeżeli ten silnik jest zadbany i odpowiednio serwisowany to nie należy się go bać, zapewnia przyzwoite osiągi, auto całkiem żwawo się zbiera, a do tego przy wyższych obrotach generuje piękny jak na R4 dźwięk.
Skrzynia pracuje znakomicie, podczas wbijania biegów czujemy, że wbiliśmy dany bieg, wszystko jest tak jak być powinno.
Auto prowadzi się jak po sznurku, pokonywanie zakrętów to sama przyjemność, samochód jest naprawdę skrętny, co do wspomagania kierownicy wydaje mi się, że pracuje ono nieco "ciężej" niż w innych samochodach z tego segmentu, skutek natomiast jest taki, że lepiej czujemy samochód - dla kobiet jednak może być to nieco uciążliwe.
Samochód pomimo swojego wieku może się podobać, piękna linia nadwozia, samochód naprawdę dobrze się prezentuje. Do czego mogę się natomiast przyczepić to pojawiające się pierwsze ogniska korozji na przednim nadkolu od strony kierowcy, poza tym żadnych oznak korozji.
Widoczność do przodu oraz na boki bez zarzutów. Gorzej jest podczas cofania jednak czujniki parkowania niwelują ten mankament.
Wszystko czytelne oraz na swoim miejscu, tam gdzie być powinno, kokpit skierowany ku kierowcy to dodatkowy atut, wszystkie przyciski są łatwo dostępne oraz nadaje to charakter całemu wnętrzu. Swoją drogą brakuje tego w nowszych modelach.
Wszystko działa tak jak powinno.
Przestrzeń jest taka jaką można oczekiwać po aucie z tego segmentu, co prawda podczas podróżowania w cztery dorosłe osoby z tyłu może brakować miejsca na nogi, ale zważywszy na to, że mamy do czynienia z BMW serii 3 jest to chyba normalne, nikt nie powinien oczekiwać przestronnej limuzyny.
Nie mam zastrzeżeń, uważam, że jest bardzo dobrze.
Jak na BMW przystało części kosztują... sporo. Wybierając tę markę trzeba się z tym liczyć. Co do spalania, myślę, że jest to plus tej jednostki, biorąc pod uwagę osiągi jakie nam oferuje nie powinniśmy narzekać na spalanie.
Jakieś pół roku po zakupie auta padła mi cewka zapłonowa, oczywiście została ona natychmiast wymieniona na nową. Po jakiś dwóch miesiącach problem wystąpił ponownie - padła kolejna cewka, oczywiście i tym razem niezwłocznie zastąpiłem ja nową. Scenariusz powtórzył się po kolejnych trzech może czterech miesiącach. W sumie wymieniłem trzy cewki zapłonowe i od długiego czasu nie mam z tym problemu.
Nie miałem żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 318i 143KM 105kW [l/100km]

7,8