Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

WZ, 14 lat temu
Silnik 3.0 330d 184KM 135kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Sedan 3.0 330d 184KM 135kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : awaryjność i koszty napraw!
Zawieszenie : po 200 tys przednie do wymiany, a tył już słychać
Silnik : 204 tys - szlag trafił turbosprężarkę
Inne : psują się podnośniki szyb
Moje drugie BMW (pierwsze 325tds) i na pewno OSTATNIE! W 325tds korbowód wyszedł przez blok silnika po awarii uszczelki głowicy!
Błyskawiczny rozruch, świec żarowych praktycznie nie trzeba podgrzewać, moc wystarczającą, niezły gang
wypada dwójka, niewielka różnica między 4 a 5
jest niski i to bardzo, przejazd przez zwalniacz przy obciazeniu 2-3 osób jest już problemem, przy 200 tys. przednie wahacze do wymiany, bardzo silne wibracje na kierownicy. Niektórzy piszą że BMW prowadzi sie \"jak po szynach\" - moim zdaniem duża przesada.
doskonała, bardzo dobre lusterka, niewielka martwa strefa
jak to u Niemców bez zarzutu
bardzo dobra wentylacja i ogrzewanie, błyskwicznie osusza szybę przednią
jak na tę wielkosc auta bardzo dobra, chociaż siedzenie kierowcy mam cofnięte na maxa to z tyłu jeszcze pasażer sie zmieści
silnik bardzo dobrze wyciszony ale szum wiatru jest nieraz dokuczliwy przy większych prędkosciach i długich trasach
miasto - nie przekracza 8 l/100km trasa - potrafi zejść poniżej 6 l/100km Powinny byc dwie oceny: za zużycie paliwa 5, za koszty przeglądów i napraw 1. Wiem, ze to BMW i marka musi kosztować ale za marką powinna iść jakość a nie drenaż kieszeni klienta.
Zawsze podobała mi się ta marka ale koszty napraw sa kosmiczne. Przykładowo: inspekcja, wymiania oleju , filtrów, podpięcie silnika pod komputer gdzie cała usługa trwała 1,5 godziny zapłaciłem 800 euro! Wymiana podnosnika szyby tylnej 280 €. Przegląd w Polsce wraz z wymiana oleju i filtrów 1700 zł. Czeka mnie naprawa wahaczy przednich co skończy się zapewne ich wymianią, wysiadła turbospreżarka a auto mam we Francji! Zapewne wrzuce trupa na lawetę i naprawie w PL. Koniec Z BMW, więcej tego badziewia nie kupię! druga i ostatnia beema w moim życiu.
auto z 2002 roku, przebieg 204 tys i zaczyna sie sypać. wymieniłem podnośnik lewej tylnej szyby - urwał się akurat gdy lało, na trasie w sobotę po południu! Szyba od kierowcy opuszcza i podnosi sie z coraz większym trudem. Za chwile spadnie i po ptokach.
aktualny przebieg 204 tys i musze wymienić przednie zawieszenie poniewaz stuka a poza tym sa duze wibracje na kierownicy. Czekając na swoja kolejke w serwisie (10 dni) na naprawę zawieszenia, doczekałem sie awarii turbosprężarki! Obawiam sie ze naprawa wyniesie ok 50% wartosci auta!

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 330d 184KM 135kW [l/100km]

6,9