Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Coupe E92 Facelifting

Bogdan, 11 lat temu
Silnik 320d 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Coupe E92 Facelifting 320d 184KM 135kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie układ kierowniczy hamulce to najwyższa półka poza tym BMW 3 coupe to naprawdę ładny samochód.
Zacznę od tego że firmie BMW już dziękujemy. Kupiłem BMW w ramach BMW Premium Selection w Bawaria Motors. Od początku problemy z hałasem i wibracjami silnika, wymiana rozrządu, słabe osiągi.Czytam te bardzo pozytywne oceny innych użytkowników BMW i nie wierzę.Mamy aktualnie Mazdę 6 MPS, Subaru Outback 2.0d, sporadycznie używam Mercedesa C320D 4matic no i BMW. Stwierdzam że BMW to zupełnie przeciętne auto za duże pieniądze z fatalnym serwisem. Fanom BMW proponuję aby spróbowali jednak innych marek chociażby np. Subaru, zobaczycie jak auta 4x4 mogą jeździć. Polecam komentarz szczegółowy może ktoś się nie nadzieje na BMW. Pozdrawiam.
Silnik N47, bardzo niska kultura pracy, bardzo głośny ( przy zimnym hałas od zaworów) ale główny problem to wibracje samochodu w zakresie 1800-2500 obr ( czyli w zakresie najczęściej używanym ) przy przyśpieszaniu - ASO twierdzi że BMW tak ma. Porównanie z Subaru 2.0d (mój samochód służbowy ) wypada dla BMW tragicznie. Elastyczność przeciętna. BMW podaje że samochód ma przyśpieszyć do 100 km w 7,9 - rzeczywisty to 9,5s.
Steptronic 6 biegów, w trybie D za szybko zmienia biegi na wyższe, w DS próbuje udawać rajdówkę, a w trybie manual bardzo wolno zmienia biegi. Jeżeli chcesz np. zmienić z 4 na 5 przy 3800 obrotów to musisz pociągnąć łopatkę już przy 3500. Mam porównanie z Mercedesa C320d 4matic V6, też tak wolno. W trybie kickdown ( gaz do dechy ) trzeba czekać z 0.5 sekundy żeby coś zaczęło się dziać
M-pakiet, ogumienie mieszane 225/40R18 255/35R18, Mam porównanie z Mercem C320 4x4 AMG, Mazda 6 MPS4x4, Subaru Impreza WRX4x4. Zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce bez zarzutu, BMW należy do absolutnej czołówki.Napęd 4x4 xDrive BMW nie jest najlepszy. Czuć jak napęd jest dołączany i rozdzielany. O ile spokojna jazda na wprost jest OK to na przykład silne dohamowanie przed zakrętem a potem gaz to jest katastrofa - auto wciąga w zakręt, zmienia swoją charakterystykę jeżeli ktoś jeździł Subaru albo Audi to będzie wiedział o czym mówię.
No cóż coupe do tyłu trochę słabo, ale i tak bez większych uwag.
Naprawdę bardzo dobrze. Jedyny mankament to zmiana biegów łopatkami w zakrętach.
Normalna, jak w u innych.
Coupe - ma swoje cechy
Głośny silnik, wibracje, dudniący wydech - w ogóle diesel BMW to kiepski wybór ( próbowałem różnych 2.0d 184, 2.5 214, - przy np. mercu V6 to porażka ).
Jak na diesla to normalnie. BMW podaje mniej ale mój samochód nie jest oszczędny.
Za tak duże pieniądze to dostajesz bardzo mało. Jakość materiałów dobra ale u innych producentów dostajesz podobnie.
Na drobiazgi nie zwracam uwagi mam inne problemy - patrz niżej.
Przy 15000 km wymiana rozrządu ( gwarancja ). Obniżone osiągi samochodu ( przyśpieszenie szybkość, maksymalna szalejąca skrzynia biegów itd. )zużycie paliwa trasa 7-8, miasto 9-10 l. Cały czas walczę z ASO Bawaria Motors w Katowicach, dla marki BMW jeżeli auto w ogóle się porusza to już jest OK. Po tych doświadczeniach - to jest moje ostatnie BMW.

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 184KM 135kW [l/100km]

7,9