Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

thx, 6 lat temu
Silnik 2.0 320i 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320i 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Układ jezdny jest bardzo precyzyjny a hamulce są genialne - auto płynie z dużą szybkością po zakrętach, nie wynosi go, trzyma się drogi jak "żaba". Przy tych zaletach auto nie jest jakieś mega twarde i tylko trochę tłucze się po naszych polskich drogach.
Przeniesienie napędu : dyferencjał
Silnik : uszczelniacze zaworów, odma
Super prowadzenie (można naprawdę szybko "pójść w zakręt", bardzo duża precyzja układu jezdnego, wysoki komfort jazdy, dobra jakość materiałów wykończeniowych. Hamulce żyleta. Mechanicznie jest całkiem ok, choć oczywiście koszta naprawy są wyższe - w końcu to marka premium, więc tak być musi.
Po 190k km do wymiany uszczelniacze zaworów (auto kopciło), odma + rzeczy eksploatacyjne. Niepotrzebnie nakombinowane - po co Valvetronic, który się lubi psuć? Niewiele to daje, a wiele kosztuje. Kultura pracy bardzo fajna na wysokich obrotach, natomiast na biegu jałowym możnaby pomylić to auto z dieslem...
Biegi wchodzą precyzyjnie, jednak 1 i 2 wchodzą ciężko - szczególnie zimą. Standardowa przypadłość tych aut.
Super - mega precyzyjne prowadzenie, po prostu bajka.
Jest ok, ale bez czujników parkowania nie polecam - trzeba się domyślać gdzie tak naprawdę kończy nam się auto, a przecież duże nie jest (nawet w kombi).
Ok, wszystko jest pod ręką i łatwo osiągalne.
Super, chłodzi, grzeje. Dodatkowo mamy tryb REST, który może nam ogrzewać kabinę do 15 minut po zgaszeniu rozgrzanego auta. Największy minus to brak blokowania 2-strefowej klimatyzacji tak, aby sterować tylko jednym pokrętłem temperatury - trzeba kręcić obydwoma... bezsens.
Ok, choć na fotelu kierowcy oczekiwałbym odrobinę więcej miejsca.
Jak na taką wielkość pojazdu jest naprawdę ok.
Trasa 2500km Polska - Chorwacja - Polska = 7.7l/100km z klimatyzacją przez całą drogę. Na mieście zjeść lubi - średnio 10 - 10.5 litra. Nogę mam raczej ciężką. Szkoda, że auto nie ma większego zapasu mocy i trzeba je mocno kręcić, co niestety przekłada się na wyższe spalanie, bo reszta jest w tym samochodzie bajka (oprócz kosztów naprawy ;) ).
To BMW - a BMW zawsze kosztuje. Jednak auto ma wygląd, jakość i prestiż, a za to płaci się więcej, niż za rdzewiejące blachy Forda, plastikowe wnętrze Toyoty, czy rozklekotane "francuzy".
Standardowe rzeczy eksploatacyjne. Normalny koszt zbliżony do pozostałych aut (może odrobinę wyższy).
190k km - dyferencjał (totalnie rozwalony) 3000zł, puszczające uszczelniacze zaworów 800zł, odma 500zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320i 150KM 110kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320i 150KM 110kW