Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Maltheal, 7 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Bardzo Miłe Wrażenia! Kiedyś tylko Audi. Teraz żałuję, że tak późne zdecydowałem się na zakup BMW. Od marki odrzucał mnie stereotyp o kierowcach tej marki. Zlałem temat i zaryzykowałem. Wg mojej oceny miażdży Audi a4 (grupę VAG) jakością wykonania, prowadzeniem i silnikiem diesla. Plastiki się nie łuszczą, silniki są pewne, wygłuszenie jest fenomenalne! Wyposażenie naprawdę dobre. Wszystko działa jak należy. Zakochałem się w tym aucie. Wszędzie czuć duszę, moc marki i przywiązanie do tradycji. NIE BAĆ SIĘ!
Silnik pięknie się kręci. Jedna ważna rzecz. Jak kupisz zajechańca to potem się nie dziw, że jest usterkowy. Warto przed zakupem dokonać oględzin, sprawdzić przebieg. Jak kupisz pewne auto od pasjonata, albo od osoby dbającej to masz samą radość. Silnik pięknie się kręci uwielbia wysokie obroty. Nawet nie ma co porównywać do konkurencyjnych 2.0 TDI na PD od VAG'a... Mój ma łańcuch z przodu, można go sprawdzić przez wlew korka paliwa. Bardzo udana jednostka. Unikać okazji i handlarzy, którzy zanim zapytasz i tak powiedzą, że wszystko jest super!
Automat, płynna zmiana, podobno pancerny. Warto wymienić w nim olej, zrobić tzw regenrację. Ja nie mam z nim problemu, sama przyjemność z jazdy, i można się dobrze pobawić.
Jak to w BMW, bezkonkurencyjny. Idealnie wyważone, klei się drogi łyka zakręty.
Z tyłu słaba widoczność. Reszta ok.
Dla mnie wszystko jak należy i przede wszystkim wszystko przemyślane i zrobione z głową. Tutaj każdy element jest we właściwym miejscu. Przykład. Uchwyty na napoje są tak schowane, że jak ustawimy w nich napój to nie zasłaniają nam konsoli środkowej, a w razie rozlania nie zaleją nam drążka zmiany biegów etc. tylko wszystko poleci na gumowy chodnik. Takich rozwiązań jest wiele.
Bez zastrzeżeń. Szybko się nagrzewa jak na diesla i bardzo dobrze działa klima, która nawet bardzo nagrzane auto schładza od razu. Nic nie paruje.
Dla mnie trochę niewygodne fotele. Z tyłu więcej miejsca niż w a4 b6,b7. Miejsca mam sporo, ale za mną wysoki nie wejdzie.
Bajka. Idealnie. Po prostu wszystko wytłumione , pokonywanie nierówności, dziur to sama przyjemność bo nic nie słychać.
Koszty jak u konkurencji czasami nawet taniej. Tylko eksploatacja. Na razie nic grubszego nie robiłem więc ciężko opowiedzieć.
Ja za swoje BMW zapłaciłem trochę więcej bo chciałem mieć pewne auto. W zamian dostajemy auto z duszą, autorskim silnikiem a nie koncerniakiem typu PSA VAG...
Narazie NIC!
NIC. Zmieniam olej i filtry leje ropę i ogień.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

7,4