Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting

Daniel, 3 lata temu
Silnik 2.0 320d 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting 2.0 320d 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zdecydowaniebskrzynia biegiw
Inne : Wydech i elektronika szyb
Auto doskonałe dla mnie, czyli Tate z zacieciem sportowym, ktory duzo podrozuje. Jezdzilem nim od nowosci i przejechalem 175 tys do dzis - wlasnie go oddaje. Ani razu mnie nie zawiodl a uchronil od nieszczescia wiele razy. Super silnik, super układ jezdny, doskonale hamulce. No i te bajery w postaci bezramkowych szyb lub tez wysuwanego spoilera, ktore sprawiaja, ze w aucie sredniej klasy jedak czulem sie jak w luksusowym coupe sportowym. Auto doskonale ale oczywiscie nie idealne: Diesel - klekocze jak zimny Przy duzych predkosciach glosny w srodku (to chyba kwestia tych drzwi bezramkowych) Elektronika szyb zyla swoim zyciem - np. Czasami otwierala szyby do polowy w chwili otwarcia drzwi ??? Psul sie tez uklad wydechowy a konktetnie jakis wspornik - dwa razy wymieniany. Jak to sie dzialo to wtedy dzwiek rura o blache :) Dodatkowo pod koniec eksploatacji (ok 160 tys km) w kabinie zaczelo smierdziec spalinami w jezdzie w miescie jak sie rozgrzewal. Serwis stwierdzil, ze do wymiany byloby sporo, zeby to naprawic i leasing sobie odpuscil inwestycje. Jako ze przez Covid ja tez wtedy mniej jezdzilem to sobie odpuscilem. Calosciowo mega polecam !
Super dynamiczny. Bardzo male spalanie jak na taki duzy i mocny samochod - srednio 6,9l w jezdzie mieszanej, ale przy jezdzie spokojnej drogami krajowymi spokojnie schodzil do 5,0l Przy rozgrzewaniu glosny ale pozniej juz go nie sluchac Start and stop dziala super Niezawodny - 175 tys bez problemow
Ja mialem automat w wersji usportowionej 8biegow. To chyba najwiekszy atut tego samochodu. Wczesniej jezdzilem DSG ktory wydawal mi sie idealem ale automat BMW (chyba od ZF) przebija DSG z punktu widzenia kierowcy. Jak chcesz jechac spokojnie i dostojnie zmiejiasz na comfort lub eco i silnik sobie spokojnie mruczy a biegi zmieniaja sie niezauwazalnie. Ale jesli potrzrbujesz wystarczy wcisnac gaz i od razu budzi sie moc. Jak chcesz miec moc gotowa - zmieniasz ustawienia na sport lub sport+ i wtedy po kazdym nacisnieciu gazu auto dostaje takiego momentu ze wystrzeliwuje. Po prostu miodzio
Mega prezycja w prowadzeniu - to byla juz moja szosta beemka ktora jezdzilem i to po prostu znak rozpoznawczy tej marki. W polaczeniu z super skutecznymi hamulcami pomogla mi wyjsc wiele razy z trudnych sytuacji na drodze.
Piekna linia, drzwi z szybami bezramkowymi, spojler wysuwajacy sie powyzej 110km/h - czego chciec wiecej
Przednie slupki troche przeszkadzaja - ale jest znosnie
To jest prawdziwe rodzinne auto do podrozy. Tylu pasazer moze noge na noge zalozyc bez zadnego problemu. Mialem wersje ze sportowymi fotelami - super polecam bo doskonale trzymaja - ale trzeba byc w miare szczuplym - osoby z wieksza waga a co za tym idzie wieksza szerokoscia ciala troche narzekaly na miejscu pasazera - z tylu bez problemu
Tutaj jedna z najwiekszych wad - klimka czasami nie wyrabiala - moze dlategobze auto tak oszklone (szyberdach panoramiczny) Ogrzewanie bez problemow
Nizsza ocena za slabe wyciszenie przy plwysokich predkosciach
Bardzo ekonokiczny sakochod
Elektronika szyb Mocowanie wydechu