Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo

Arkadiusz, 7 miesięcy temu
Silnik 2.0 320d 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo 2.0 320d 190KM 140kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik robi robotę. Bardzo dobrze współpracuje ze skrzynią. I spalanie nawet poniżej 5 litrów na trasie. W mieście mam średnio 7.3, natomiast przy ostrej jeździe nawet 9 litrów spali.
Samochód robi wrażenie. Nie łatwo przejechać obok, aby nikt nie zwrócił uwagi. Wersja Luxury Line nieźle podkreśla samochód. Zastanawiałem się jeszcze nad M Sport, natomiast szukałem wykończenia w skórze.
Firma ZF robi robotę. Jeździłem wieloma samoc
Firma ZF robi robotę. Jeździłem wieloma samochodami: Jaguarem XE, Mazdą 6, Mercedesem C-klasą, Seatem Aroną i najlepszy automat to ten w BMW. Szybko reaguje, uczy się zachowania i stylu jazdy kierowcy. Wie kiedy zmieniać biegi, a kiedy tego nie robić, bo potrzeba mocy. Dla mnie bajka.
Bardzo precyzyjny. Brak luzów. Nie wolno ruszać kierownicą na prawo i lewo jak w starym Passacie.
Są niestety odpryski po jeździe autostradowej. Sama karoseria jest bardzo porządnie położona. Od 80 do 120 mikronów. Po 4 latach użytkowania brak rdzy jak w Maździe czy Mercedesie Sprinterze.
Mogłoby być lepiej. Natomiast to długie coupe. Samo ścięcie szyby ogranicza zawsze widoczność. Natomiast kamera cofania i czujniki przod-tył spokojnie wystarczają.
Szybko chłodzi. Szybko grzeje. W dodatku dwustrefowa. Także komfort jest jak najbardziej.
Miejsca dla pasażera jest nawet za dużo. Sprawia wrażenie jakby podróżowało się limuzyną. Pasażerowie z tyłu nie narzekają i nie kopią w oparcie.
Obawiałem się większego hałasu przy szybach bezbramkowych, które powodują, że samochód robi sportowe wrażenie natomiast jest cicho. Powyżej 130 kmh słuchać szum powietrza, natomiast nie jest to nic uciążliwego.
W ciągu 4 lat nic tylko wymiana olejów, filtrów i opon. Olej wymieniam co 15kkm. W BMW jak klasa premium do przeżycia.
Nowe byly dosyć drogie - mój w wyposażeniu koszt 273 tys. zł zgodnie z tym co jest w cenniku.
Na razie brak żadnych napraw ani awarii. A przejechane już 130 tys. km.
Na razie brak żadnych napraw ani awarii. A przejechane już 130 tys. km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 190KM 140kW [l/100km]

6,8