Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

Marek, 9 lat temu
Silnik 2.0 320i 184KM 135kW
Rok produkcji 2014
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Ogólnie samochód świetnie się prowadzi, mimo, że ma komfortowe zawieszenie, ma "dziwnie głośny silnik na zimno", który jednak "daje radę", ma świetną skrzynię automatyczną, pali przyzwoicie, i-drive jest rewelacyjny.
Ogólnie dość dobrze, ale na pewno bez rewelacji - oczekiwania były większe. Wchodząc w klasę premium spodziewałem się czegoś więcej-może oczekiwania były zbyt duże? Przy zakupie brałem pod uwagę lexusaIS250 /ale pali więcej, jest wolniejszy/, audi4 jest przed zmianą, a mercedesC nie odpowiadał mi stylem.
I tu jest problem - "na zimno" bardzo głośny klekot, po paru kilometrach jest OK. Prosiłem serwis o sprawdzenie bo "chodzi jak diesel", ale stwierdzili, że tak ma być. Nie wiem co o tym myśleć, bo miałem kilkanaście aut i nigdy nie było takich problemów, zwłaszcza w Golfie GTI.
Tu jest super. Poprzednio miałem DSG, ale ta skrzynia też jest świetna. tryb comfort jest "mułowaty"-nie jeździ jak BMW, ale w trybie sport nie można się przyczepić. Auto jest dynamiczne jak na zaledwie 184km-sprawia wrażenie mocniejszego. Trybu eco nie używam nigdy-nie da się jeździć.
Bardzo przyzwoicie. Jest bardziej miękki niż w GTI, ale auto dzięki temu jest zdecydowanie bardziej komfortowe, a i tak prowadzi się bardzo dobrze. Tylny napęd daje dużo przyjemności, a jednocześnie z włączoną kontrola trakcji jest bezpiecznie. Na razie mam 4 tys. i dlatego jeszcze nie sprawdzałem co potrafi.
Widoczność dobra, mam czujniki parkowania-działają precyzyjnie. Większość firm nawet przy niższej cenie oferuje też kamerę cofania w standardzie.
Mam pakiet sport, fotele dobrze trzymają, dobrze wyglądają, ale są moim zdaniem zbyt twarde-to subiektywna opinia. Ustawienie kierownicy jest trudne-albo przysłania mi "górę" albo "dół" zegarów. System i-drive jest rewelacyjny-nie trzeba czytać instrukcji, wszystko jest jasne, wygodne, działasz odruchowo, sprzęt audio nawet podstawowy jest dobry, obsługa telefonu też świetna.
Ogrzewanie i klimatyzacja bardzo dobrze, w Golfie było tez dobrze. Poprzednio miałem Subaru Forestera-latem chłodził koszmarnie mocno, a w zimie grzał bez opamiętania-trudno to było wytrzymać.
BMW w porównania do Golfa jest dużo większe-przynajmniej sprawia takie wrażenie. Obecna trójka jest też chyba większa od poprzedniej. Kiedyś jeździłem 3-ką kompakt-obecna trójka to gigantyczny postęp.
Głośny silnik "na zimno", głośne szumy powietrza przy wyższych prędkościach, ale bez dramatu. Mam też wrażenie, że opony runflat nie są komfortowe i ciche...
Auto w wersji podstawowej mimo,że jest dość drogie to wyposażone jest "tak sobie".Sytuację ratuje fakt, że "firma" oferowała 15 tys. na wyposażenie dodatkowe-za to jest 8-biegowy świetny automat i pakiet sport.
Za taką cenę nie ma rewelacji, ale zobaczymy jak będzie w dalszej eksploatacji, liczę na trwałość i dobra cenę przy odsprzedaży.
Na razie przy przebiegu 4 tys. bez usterek.
Brak. Jeśli ktoś też ma wrażenie, że silnik w 320i F30 na zimno jest zbyt głośny i wie czy to jest norma i dlaczego, to bardzo proszę o komentarz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320i 184KM 135kW [l/100km]

7,8