Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo

Kamil, 8 lat temu
Silnik 2.0 320d 184KM 135kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo 2.0 320d 184KM 135kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto nie ma praktycznie minusów oprócz jednego - jak każde premium traci bardzo dużo na wartości z każdym rokiem. Przewaga nad innymi autami w podobnej cenie - silnik, skrzynia, przestrzeń kierowcy i pasażera.
Przy tak niskim spalaniu i 184KM autko nadzwyczaj fajnie się zbiera. 7,9 sec do 100 km/h dostarcza odpowiednich wrażeń. Jakbym przeczytał, że wersja 335d xdrive jedzie 4,9 sec do 100km/h to na pewno bym ją kupił. Jeździłem też 328i - fajnie jedzie, ale spalanie nieporównywalnie większe.
Miałem Audi q5 w automacie, jeździłem też pięcioma autami z automatem i z pewnością nie jeździłem lepszym. Nawet skrzynia Drivelogic z wersji M wg mnie nie jest tak fajnie zestrojona.
Rozstaw osi i rozstaw kół pozwala na skuteczne pokonywane zakrętów. 4x4 robi swoje. Dla każdego kto się zastanawia - nie braś sDrive
W porównaniu do nowej serii 6, serii 2, serii 4 widzi się dużo więcej.
Podczas wyboru auta ergonomia stanowiła jeden z poważnych czynników. Jechaliśmy we czterech w alpy - 1300 km załadowani sprzętem i bagażem. Gitara się zmieściła!
Ogrzewanie w dieslu nigdy nie było tak dobre. Do siedziby firmy mam 5 km. Już na 3cim wieje ciepłe powietrze.
Nie jeździłem jeszcze autem z większą ilością miejsca dla kierowcy i pasażera. Jest to niewątpliwy przewaga wersji Grand Turismo na zwykłym sedanem.
Może być trochę lepiej przy prędkościach powyżej 160 km/h. Wyciszenie piątki i szóstki jest lepsze przy wyższej prędkości
Spalanie po 67000 km średnie niekasowane 6.5l/100km. Prędkości, którymi się poruszam powodują zwiększone zapotrzebowanie na paliwo. Przy średniej 90 km/h autko pali mniej niż 5l
Autko w klasie premium za tą cenę jest przebojem. Jakbym mógł cofnąć czas wziąłbym dwu lub trzy-letnią 335d xDrive.
Zero usterek- dopiero 65000 km przejechane w pół roku.
Zero usterek- dopiero 65000 km przejechane w pół roku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 184KM 135kW [l/100km]

6,3