Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting

Ja dla Ciebie, 5 lat temu
Silnik 2.0 316d 116KM 85kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting 2.0 316d 116KM 85kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry wóz bez większych awarii
Silnik działa niezawodnie, średnie spalanie 7,1 l. Jazda 80 % w trasie przeglądy co 28000 km. Co jakiś czas potrzebował dodania oleju. W sumie w trakcie jazdy 150000 3 razy.
Bardzo płynna zmiana biegów, kilka trybów jazdy, fajny patent dla oszczędnych funkcja eko pro. Pozwala na kontrolowaną jazdę na luzie oraz po przyhamowaniu przechodzi na tryb ładowania akumulatora co dobrze wykorzystuje się jako hamowanie przy zjazdach z górki
Bardzo dobra trakcja, trzyma się drogi jak to u BMW jest. Troszkę słabo z tym napędem na tylne koła przy śliskiej nawierzchni , ale w sumie raczej sobie radzi. W ekstremalnym przypadku podjechałem pod górę ośnieżoną drogą a ktoś inny miał problem mimo przedniego napędu. Rzuca delikatnie przy gwałtownych przyspieszeniach na zakręcie na śliskiej czy choćby mokrej nawierzchni
Super. Lakier ma mikro dziurki od szybkiej jazdy ale i tak mnóstwo wytrzymał. Korozji nie ma ale nie ma powodu chyba nikt się spodziewać nawet przy najtańszych pojazdach po 2 latach
Troszkę słabo tył ogólnie w porządku
Byłem przyzwyczajony do konfiguracji przycisków wg grupy vw. PrzyciszNie lewym kciukiem wydawało mi się praktyczniejsze. Pozostałe Ok. Podłokietnik wg mnie za niski. 175 cm wzrost
Troszeczkę za wolno się schładzały na automatycznym ustawieniu
Do 160 km jedzie się komfortowo. Powyżej troszkę głośno

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 316d 116KM 85kW [l/100km]