Ocena kierowcy - BMW Seria 4 G22-23-26 Gran Coupe

JJ, ponad rok temu
Silnik 2.0 430i 245KM 180kW
Rok produkcji 2021
BMW Seria 4 G22-23-26 Gran Coupe 2.0 430i 245KM 180kW od 2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wyciszenie w kabinie.
Silnik : Niskie spadnie. Miałem wcześniej model 4 428i 2014r. i tamten model miał znacznie większy apetyt.
Nowa czwórka to nowa jakość w tym modelu. Przede wszystkim większy komfort oraz lepsze wyciszenie w kabinie.
O usterkach nie mogę nic powiedzieć bo jest jeszcze za wcześnie. Auto ma przejechane niewiele ponad 10 tyś. km. Natomiast apetyt na paliwo jest znacznie mniejszy jak w modelach F.
Szybka i intuicyjna skrzynia. Zmiany biegów przebiegają tak jak sobie tego życzysz. Mam inne auto z DSG i uważam, że skrzynia VAG jest daleko w tyle.
Mam zawieszenie adaptacyjne. Idealny stosunek komfortu i trakcji na zakrętach. Auto prowadzi się pewnie w każdych warunkach.
Wszystko jest pod ręką. Użytkownicy starszych modeli BWW szybko się tutaj odnajdą. Nowe systemy wspomagania kierowcy działają bardzo dobrze. Niektóre niestety włączają się permanentnie i czasami potrafią przeszkadzać. Mowa tu o asystencie zmiany pasów oraz asystencie hamowania awaryjnego.
Ogrzewanie super - w zimie po nocnym postoju na zewnątrz po wyruszeniu ogrzewanie grzeje raptem po paru minutach. Klima także działa bez zarzutu.
Jak to w serii 4, z tyłu mogłoby być więcej przestrzeni na nogi. Przód ok.
Nigdy nie spotkałem wcześniej auta w tej klasie z tak dobrzym wyciszeniem. Jest super.
Poza ceną zakupu jak na razie jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 430i 245KM 180kW [l/100km]

8,7