Ocena kierowcy - Chevrolet Astro II

Borys, 8 lat temu
Silnik 4.3 i V6 192KM 141kW
Rok produkcji 1999
Chevrolet Astro II 4.3 i V6 192KM 141kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo 18 lat na karku zero rdzy na blasze. Ocynk sprawuje się bardzo dobrze.
Inne : brak
Jeżeli mowa o całokształcie to nie mogę dać innej oceny. Samochód prawie idealny. Prawie o czym napiszę niżej. Rok produkcji 1997 bo nie można było wybrać innego.
4.3V6 Vortec sprawdza się idealnie. Jest bardzo elastyczny i dynamiczny jak na masę auta, przy czym nie spala ogromnych ilości paliwa jak amerykańskie V8. Prosta kontrukcja, niezawodność.
Tutaj tylko dobrze, bo amerykańcy do V6 dawali delikatniejsze skrzynie niż do V8. Skrzynia zmienia biegi płynnie, jednak nie lubi ostrego szarżowania bez limitów. Cztery biegi wystarczą w zupełności.
Tutaj też doskonale. Auto w sumie robi dokładnie to co mu każe. Jak na swoje gabaryty jest bardzo skrętne.
Do przodu doskonale, na boki idealnie ale do tyłu już nie bardzo. Dla mnie osobiście nie stanowi to problemu.
Prostota ale i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Wszystkie niezbędne funkcje blisko siebie i zero wymyślnych wynalazków.
Klimatyzacja działa idealnie, nawiewy na każdy rząd siedzeń ( ja mam 3 rzędy siedzeń ). Latem nawet przy upałach robi się w samochodzie zimno a zimą ciepło. Nagrzewa się dość szybko.
Kolejny wielki plus dla tego auta. Jedynie z przodu dla pasażera jest ciut mniej miejsca ale i tak wystarczająco. Wszędzie miejsca dużo, fotele bardzo wygodne.
Auto jest bardzo dobrze wyciszone. Podłoga jest wyścielona grubą tkaniną coś jak dywan. Tylko w momencie mocniejszego depnięcia w pedał gazu słychać ryk V6. To akurat nie jest wada a czysta przyjemność.
Koszt utrzymania względem mojego poprzedniego samochodu to bajka. Części tanie, ogólnie dostępne. Serwis czyli wymiany oleju czy to silnik czy skrzynia kosztują grosze jeżeli patrzeć na pojemność silnika.
Nowego nie kupiłem tak więc nie wiem ile kosztuje ale ja zapłaciłem niedużo za moje Astro tak więc oceniam to jako doskonale.
Puki co nic się nie zepsuło.
Tutaj również.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.3 i V6 192KM 141kW [l/100km]