Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T200 Hatchback

krzyko3, 15 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Za słaby na to auto, trzeba było kupić 1.4. Zaczyna się przyzwoicie zachowywać dopiero na wysokich obrotach (nie wiem jakich - brak obrotomierza). Jeśli jeżdzisz po mieście może być. Na trasie wkurza brak mocy.
Dobrze zestrojona, choć wymaga zdecydowanych ruchów dźwignią. Ale co za kretyn wymyślił, żeby ta dźwignia była umieszczona tak daleko z tyłu?!! Zdarzało mi się, że przy zmianie biegów zachaczałem łokciem o kolano pasażera siedzącego z tyłu.
Jest dobrze, dopóki nie trzba wykonywać niespodziewanych manewrów przy większych prędkościach. Wtedy auto zaczyna się niebezpiecznie kolebać na boki.
To małe auto. Nie ma problemu z widocznością. Lusterka boczne nawet chyba za duże...
O dżwigni zmiany biegów pisałem powyżej. Poza tym nie jest to auto komfortowe. Siedzi się niezbyt wygodnie za kierownicą. Szczególnie odczuwa się to po przejechaniu kilkuset kilometrów. Z drugiej strony - pasażerowie na ogół są zaskoczeni ilością miejsca w środku.
Trochę długo się nagrzewa.
Jak na małe auto, naprawdę dobrze.
Nie ma na co narzekać, ale ja lubię słyszeć silnik. Dla innych może być za głośno, szczególnie powyżej 120 km/h
Nie narzekam
Do 20 tys. km odwiedzałem serwis regularnie z powodu palącej się kontrolki silnika. Okazywało się, że świeci bez powodu, jednak zbyt długo trwało usunięcie tej uciążliwości.
Nic poważnego dotychczas sie nie przydarzyło. I oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 72KM 53kW [l/100km]

6,2