Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T200 Hatchback

svende, 14 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mimo krytyki z powodu bujania w zakretach przy większej predkosci, jest wygodne do jazdy bez szaleństw.
Układ elektryczny : samochód po nagrzaniu na słońcu ma zbyt czułą dźwignię swiateł/ kierunkowskazów i samoczynnie lubi sie przełączyc na długie
Bardzo dobry samochód do miasta. Ekonomiczny, nawet biorąc pod uwagę dynamiczny styl jazdy. Komfortowa jazda za miastem, ale silnik nie pozwala na łatwe wyprzedzanie, a kręta droga nie jest rajem dla tego samochodu, bo lubi bujać w zakrętach. Chevrolet, podobnie jak Daewoo lubi LPG. Składana kanapa pozwala na przewóz duzych przedmiotów.
Kultura pracy na dobrym poziomie. W mieście dobrze ciagnie od 2500 obr. Na trasie aby wyprzedzać trzeba wykorzystywac zakres 4000-6000obr.
Wcześniej samochód przejechał jako L-ka 60000km. Lewarek z tego powodu jest troche lużny. Poza tym zwłaszcza na początku nie podobał mi sie długi skok lewarka, ale się przyzwyczaiłem. Do wyprzedzania w trasie trzeba wykorzystać 3 bieg i kręcic wysoko silnik.
Na w miarę prostej drodze, nawet z duzymi nierównosciami, miękkie zawieszenie spisuje sie swietnie. O wiele gorzej jest w zakretach. Na trasie gdzie inne samochody mogą po zakrętach jechać ja po prostej ja muszę zwalniać z powodu bujania/duzego przechyłu.
Na plus duze lusterka. Do tyłu bardzo dobra widocznosć, ale dopiero jak się wyjmie 3 zagłowek. Przedni słupek (zbyt szerokie) zwłaszcza lewy potrafi zasłonic autobus. Szyba przednia bardzo podatna na rysowanie.
Przełaczniki, wskażniki OK. Odpowiednie podswietlenie zegarów. Mało schowków. Przydałby sie podłokiernik.
Mam tylko nawiew- brak klimy. Niby OK, ale: jak pada deszcz to jak się ustawi nawiew na kabinę to paruje przednia szyba, jak na przednia szybe to boczne i tył. Nawiew lubi łapać drobne listki, noski od klonu itp syf. Zimą przy częstym uzywaniu nawiewu na przednia szybę mam w srodku duzo piasku.
Przestrzeni duzo i z przodu i z tyłu. Problemu nie stanowią ani kolana, ani wzrost.
Na normalnej drodze jest dobrze, na bruku to wiadomo że huczy w srodku. Silnik przy wysokich obrotach nie wyje, wydaje nawet miły pomruk. Jeżdziłem w drozszych autach, w których było głośniej. A propos głosniki dają bardzo czysty dźwięk.
Kupiłem juz z zamontowaną sekwencją. Za miastem 8-8,5l LPG. W mieście 7,5l LPG + 2,5l benzyny na 100km. Przeliczając benzyna na rozruch/rozgrzanie na samo LPG wychodzi 10,5l Na benzynie 8,5l miasto i 7l trasa. Jeżdzę dynamcznie
Jest dobrze, a dobra i dobrze zamontowana instalacja LPG podnosi go do doskonałego. Jest to kompakt, który dobrze spełnia swoje zadania, pozwala na komfortowa jazdę za miastem. Przyjemny wygląd i dobra cena powinny być dodatkową pokusą.
Elektryka troche niedomaga. Zdarzyło sie że stycznik kierunkowskazów nie działał, jest problem przy nagrzanym (w słońcu) samochodzie z praktycznie samoistnym przełączaniem sie na swiatła długie lub podczas odbijania kierunkowskazu. Sam z własnej winy lekko puknąłem w krawężnik, skończyło sie na hałasie i wibracjach szyb i trzeba było wymienic łożysko koła (35zł/szt +60 robocizna) Trzeba dbać o stan wycieraczek, zeby szyba sie nie rysowała. Tuz po przełaczeniu z benzyny na gaz, zdarza sie często gasnać przy redukcji (gdy wcisnę sprzęgło przy obrotach powyzej 1200) - będzie wymagało regulacji/podwyższenia temperatury parownika przy której pozwoli na przełaczenie.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 72KM 53kW [l/100km]