Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d

sebanan@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : PRZESTRONNE AUTO!!!!!!
Dla mnie za Tą Cenę - nie ma innego wyboru!!!!!!
Silniczek Trochę słaby (poprzednio 1,8 w Espero) ale na swoją pojemność dosyć sprawnie się porusza (o niebo lepiej niż matiz) Zapala za 1 razem, pracuje równo i niewiarygodnie mało pali (ale matiz palił też koło 5 litrów/100km więc może to moja lekka noga). Przy spokojnej jeździe najlepiej pracuje pomiędzy 2-3 tyś obr/min.
Biegi wchodzą idealnie, cichutko i w miarę precyzyjnie (oczywiście to nie toyota czy inne doskonałe marki ale w porównaniu do tych autek którymi jeździłem to dzień a noc). Wsteczny głośny ale to tylko wsteczny!
Sprężyste,troszkę twarde, ale daje wystarczające poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ukł. kierowniczy bardzo dobry, zastanawiam się tylko czy wspomaganie nie za słabe (w Espero chodziło przesadnie lekko, w matizie nie było wspom. ale też kierownica pracowała za lekko) tylko jak stoję to wspomaganie pracuje lekko - może jest o zmiennej sile działania - nie wiem.
Do przodu dobrze na boki bardzo dobrze, do tyłu przeciętnie.
Wszystko na swoi miejscu - kopia matiowskiej ergonomi - dlatego znajduje to co akurat potrzebuje!
Na razie doskonale, zimne i ciepłe pow. Szybko odparowywuje szyba przednia i boczne, a ma nawet nawiew na Tylne siedzenia!!!!
Ogromna - jak na takie autko - chyba największa w swojej klasie - jechałem G. Punto, Fiestą, Fabią, Vw polo, ibizą - i myślę że w Aveo jest jej najwięcej. Więcej niż w Golfie 2
Dobre.
Tu mnie auto zaskoczyło bo w salonie powiedzieli - spali 7 litrów - a tu niespodziewajka. Matiz palił mi 5 litrów a Aveo - na dotarciu - pali 5,2 - 5,7 dla mnie rewelacja - (wiem że pisze tu dużo ludzi o wysokim spalaniu, ale jeśli jeździ się pomiędzy 2 - 3 tyś obr/min spalanie 5,5 litra jest realne)
35 tyś a dostaję wspomaganie, abs, reg kier, el. szby, centr. zamek, radio cd blaupunkta, poduchę pow. opony zimowe gratis, wygodne wnętrze i praktyczny bagażnik z dziecinne łatwą obsługą składania tylnej kanapy, rewelacyjne obicia siedzeń i lakier metalik!!!!
NOWE AUTO
NOWE AUTO