Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d

Tombar, 15 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2006
Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Podoba mi się spokojna klasyczna linia (ale tylko hatchback, sedan wygląda jak dla mnie kuriozalnie) i ten mały napis Giugiaro ;)) aha i lampkę w bagażniku ma czego nie ma Nissan Micra :))
Wg mnie porównując do immych aut tej klasy z którymi miałem doczynienia, najgorsze auto w tej klasie. W dodatku słabo wyposażone (1 poduszka). Wykończenie na fatalnym poziomie, Wnętrze, szczególnie tablica roździelcza zasługuije na miano ohydnej i to nie ze względu na prosty design tylko na toporność materiałów użytych do jej zrobienia. Wszelkie czarne plastiki na zewnątrz auta są w dwuletnim samochodzie wyblakłe do białości co urody nie dodaje, ze zderzaków miejscami odchodzi lakier, można doszukać się wielu niedoskonałości i braków w montażu. Samochód sprawia wrażenie strasznie tandetnego.
Silnik jest dość cichy i przyjemnie pracuje i to właściwie jedyna zaleta. Elastyczność kiepska, osiągi ledwo wystarczające. W czasie przyspieszania z dolnego zakresu obrotów potrafi się zadławić nieprzyjemnie.
Od czasów ostatniego Poloneza jakim jeździłem wiele lat temu, najgorsza skrzynia biegów jaką miałem. Wsteczny na zimo jest prawie nie do wrzucania. Droga prowadzenia lewarka długa, pozycje biegów nieokreślone.
Miękki i dość komfortowy dzięki temu, niestety szwankuje na tym prowadzenie. Na zakrętach potrafi być zdradliwy. Układ kierowniczy co prawda ze wspomaganiem, dziła lekko ale nie ma żadnej progresji pzez co przy szybkiej jeździe też potrafi być zdradliwy, poza tym w ruchu miejski kierownica nie powraca sama przez co trzeba się nakręcić jak w autobusie. Średnica zawracania bardzo duża co utrudnia parkowanie w ciasnych miejscach, poza tym układ kierowniczy jest "gumowy" i daje zerowe poczucie tego co sie dzieje między kierownicą a jezdnią. Hamulce przeciętnie dość słabo dozujące, piski z klocków.
Bez zastrzeżeń.
Tablica rozdzelcza wydaje się być funkcjonalna ale tak: Dzwignie przy kierownicy (kierunkowskazy, wycieraczki) mają za duży skok, o biegach wspomniałem wyżej, fotel ma zbyt dużą wypustkę w okolicy lędzwiowej, jak się robi taki bajer to już powinno to być regulowane bo kręgosłupy sa u ludzi różne, mnie akurat nie pasuje, kierownica śliska jak kostka mydła pod prysznicem. O jakości ogólenj wnętrza moge napisać tyle, że jest poniżej Dacii Logan. Mało czytelne i zwyczajnie brzydkie są zegary, brak obrotomierza w najtańszej wersji.
Tu akurat nie jest najgorzej, nie ma klimy ale nawiew jest dość skuteczny i nie aż tak głósny.
Jak na mały samochód jest OK, bagażnik jednak wyszedł skromy, krótsza Micra ma większy i bardziej funkcjonalny.
Jesct dośc cicho jak na wóz tej klasy, dziwne odgłaosy z zawieszenia, coś w typie łomotu zużytych teleskopów ale w serwisie stwierdzili, że jest OK. Stukają twarde jak skała plastiki.
Bez rewelacji, w mieście mniej niż 8 litrów na setę nie da rady, na trasie można zejśc do 6. Podstawowe części eksploatacyjne dość tanie o ASO nic nie powiem bo samochód mam do zadań służbowych z firmy i serwisowanie do mnie nie należy.
Lepeiej wyposażone wersje Aveo specjalnie tanie nie są a jakość?? Moim zdaniem szkoda kasy na ten wóz.
Przez 3 miesiące eksploatacji i 6000km przebiegu żadnych awarii nie miałem, nawet żarówka się nie spaliła.
NIC.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 72KM 53kW [l/100km]