Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2011
Chevrolet Cruze Sedan 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd
Za tą cenę jestem zadowolony, wolę mieć bezpieczne nowe auto na gwarancji niż jakiegoś niepewnego szrota. Dla mnie liczy się niezawodność.
Do 3000 to nawet jak miałem Getza z silnikiem 1,0 to ciągnął lepiej. Coś się zaczyna dziać powyżej 3000 ale szału niema. Za słaby silnik do ciężkiego auta. Tylko Diesel.
Ładnie wchodzi, wsteczny nie jest zsynchronizowany.
Jeszcze nie wyczułem jego granicy ale trzyma się drogi prawidłowo, mam jednak że Hyundai I30 pewniej się prowadzi mimo jego węższych opon.
Małe szyby boczne, słupek trochę przeszkadza, do tyłu dosyć kiepsko, a dopiero w wersji LT+ są czujniki parkowania. Duże lusterka na plus.
Przełączanie menu komputera mi nie odpowiada oraz to, że zahaczam piszczelem o regulacje temperatury nawiewu.
Jest ok, umiem sobie radzić z manualem.
Może być lepiej ale nie ma co narzekać.
Silnik głośny powyżej 4000 ale trzeba go cisnąć bo inaczej nie jedzie. Powyżej 140km/h też głośno. Zaoszczędzili na wyposażeniu.
Za mały silnik do tej masy i dlatego pali jak smok. Miasto trasa 50/50 10,5 i to przy jeździe ekonomicznej. Trasa na autostradzie 9 litrów. Specjalnie dali duży zbiornik 60 l bo inaczej ciąglę trzeba było by nim tankować.
Super standard 6 poduch, ECS - w innych autach do tego standardu trzeba sporo dopłacić.
Mam nówkę sztukę, co będzie zobaczymy.
Mam nówkę sztukę, co będzie zobaczymy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]

9,1