Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chevrolet Cruze Sedan 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Cruze w kolorze czarnym pomimo upływu lat naprawdę wygląda atrakcyjnie szczególnie po wizycie w myjni :)
Zawieszenie
Tzn. prawie doskonale ale na pewno dużo lepiej jak dobrze. Szkoda, że Chevrolet wycofał się ze sprzedaży w Europie bo tak dobrego auta w takiej cenie to ze świecą szukać.
Z silnikiem absolutnie nie miałem żadnych problemów, regularna wymiana olejów i filtrów (plus pewnie rozrząd) i mam nadzieję że, kolejne 100 tys., też będą bezawaryjne.
Biegi wchodzą gładko, aczkolwiek nie superprecyzyjnie, na autostradzie zdecydowanie przydałby się 6 bieg.
Tu można trochę ponarzekać. Jak samochód był świeżo odebrany z salonu to oczywiście komfort "I klasa". Po kilkudziesięciu tys. km., ujawniają się drobne niedogodności. Wymiana sprężyn tył (pęknięta sprężyna), wymiana tuleji wahaczy przód, no i od niedawna pojawiły się niepokojące stuki, które są podobno wpisane w urok samochodu. Pomimo tego tłumienie nierówności jezdni na przyzwoitym poziomie.
Trzeba tylko pamiętać, że to sedan i dorzucić w wyobraźni te kilkadziesiąt centymetrów do tego co widać za tylną szybą lub dokupić czujniki parkowania.
Jak dla mnie wszystko na miejscu i intuicyjnie. Dorzuciłbym możliwość otwierania klapy bagażnika oraz wlewu paliwa z wnętrza samochodu.
Nie jest Cruze ani mistrzem wydajności w ogrzewaniu ani w chłodzeniu. I w jednym i drugim przypadku trzeba trochę odczekać. Dodam, że w moim przypadku dział klimatyzacja manualna.
5 osób dosyć często podróżowało tym autem i nigdy nikt nie narzekał. Nie może być lepiej, tym bardziej, że bagażnik tez niczego sobie.
Po zakupie myślałem, że jadę elektrycznym. Później efekt minął lecz i tak jest nieźle. Teraz tylko te stuki.
Nie zrujnowały mnie ani cena zakupu, ani ceny ubezpieczenia, ani ceny serwisowania, koszty jazdy są odrobinę wyższe przez zużycie paliwa i brak instalacji LPG, ale i tak nikt mnie nie przekona, że nie warto.
Nie było chyba samochodu który za taką cenę (ja swojego zapłaciłem 57 000, wersja LT z wyprzedaży rocznika), miał naprawdę solidne wyposażenie, obejmujące chociażby tempomat, klimę i wszystkie szyby el. (co i teraz zdarza się, że nie jest standardem). Ze swoim wyglądem i wykończeniem wnętrza bez wstydu mógłby stawać obok samochodów z wyższego segmentu.
Uszkodzony przycisk otwierania klapy bagażnika oraz uszkodzony kabelek od oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Obie usunąłem sam i za niewielkie pieniądze.
Tutaj raz zapiekł mi się cylinder hamulca co niestety skończyło się wymianą i klocków i tarcz (tył), no i moim zdaniem trochę za szybko zaczęła się pocić maglownica (ok. 85 tys. wolałem nie ryzykować i oddałem do regeneracji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]

7,8