Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Robert, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Cruze Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Mocny , ale przy cofaniu piszczy czasami.
Zawieszenie : rzadkie, ale stukanie zawieszenia
Silnik : na wolnych obrotach odgłos podobny do pracy pompy, syczenie. Serwis mówi, że jest ok.
OK.Poza uwagami wcześniej wskazanymi. Przez jakiś moment piszczały przy hamowaniu hamulce. Przy cofaniu występuje to od samego początku.
Wcześniej miałem Vectrę C i 101 KM pod maską. Szybciej przyspieszało niż mój Cruz, który ma 141 KM. Na wolnych obrotach słychać odgłos syczenia podobny do pracy pompy - jest denerwujący.Poza tym wszystko ok. Silnik cicho pracuje i jest mocny, nie taki jak w Vectrze C ale wart uwagi.
Haczy bieg wsteczny. Jest to denerwujące, trzeba czasami trzy razy powtórzyć by wrzucić wsteczny. Poza tym ok. Bardzo dobra jest gałka od skrzyni biegów - mała, przyjemna i cicha.
Czasami stuknie zawieszenie. Ale ten typ tak chyba już ma. Pojazd trzyma się idealnie drogi, na zakrętach tez. Faktycznie bardzo przyjemnie się go prowadzi i pewnie. Nie boje się nim wjeżdżać w zakręt z prędkością powyżej 120 km /h. Gdyby tylko nie ten wsteczny byłaby 6!!!!!
Wszystko ok. Przód, tył czujniki cofania - polecam. Może bez nich byłoby gorzej ale ja je posiadam i jest ... doskonale!!!!!
Wszystko pod ręką. Nawiew, temperatura, radio w kierownicy, wszystkie przyciski umieszczone są w idealnych miejscach. I ten kolor - niebieski. Cudo....
Tutaj trochę gorzej. Szyby szybko parują i powiem szczerze nawiew mógłby być lepiej opracowany. Trzeba trochę poczekać nim para zniknie z szyb. Poza tym myślę, że kratki wentylacyjne sa dopracowane nie najlepiej - mała regulacja i ich wielkość. Ogrzewanie ok.
Miejsce dla kierowcy -idealne!!!!Ten wygodny fotel. Miejsce pasażera z przodu tez ok. Ale jeżeli z przodu ma się siedzieć wygodnie to oczywiście kosztem pasażerów z tyłu. Tam dla osób powyżej 175 cm jest wtedy ciasno i mają mało miejsca na nogi. Poza tym tylne fotele-mimo że jeżdzę jako kierowca- są za twarde i za wysokie. Podłokietnik z tyłu jest dobrym rozwiązaniem.
Jest cicho, ale do 120 km/h. Później może być, ale silniczek, powietrze już słychać. Ale jest rozwiązanie: włączyć głośniej radio, które jest dla mnie jako jedyna największa wada Cruza- jego porażką. Nagłośnienie i jego jakość jest poniżej średniej. Gorsza niż w Lacetti - poprzedniku Cruza, nie mówiąc nic o moim poprzednim autku. Ale nie ma aut bez wad.
Średnie spalanie to 10,9 l. Większość w mieście. Na trasie przy prędkości 90-100 km/h spalił 6,8 litra, natomiast w mieście potrafi spalić przy spokojnej jeździe, przy częstym hamowaniu spalić 13 litrów!!!!! Mógłby być bardziej ekonomiczny, ale cóż. Poza nagłośnieniem to drugi minus Cruza - ten poważny. Części do niego to też chyba trochę przesada-przynajmniej w serwisie.
Za cenę 70600 zł warto kupić auto z nawigacją i takim wyposażeniem jak mój Cruze.
Plastiki wewnątrz auta i dodatki (wstawki) metalopodobne to porażka. Przetrzesz szmatką i już są rysy. Nie powiem nic o tym błyszczącym materiale czarnym na przednim kokpicie. Szybko sie rysuje. Już po miesiącu użytkowania auta są rysy. Lakier auta jest miękki. Uważać przy myciu i najlepiej nie wycierać na sucho.
Jak narazie ok. Ale dopiero przejechane 6000 km to za mało by móc powiedzieć o poważnych usterkach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V DOHC 141KM 104kW [l/100km]

13,5