Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

gelo53@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2006
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Pamiętam kiedy kupiłem samochód sprzedawca powiedział mi: \"Życzę powodzenia. To był bardzo dobry zakup. Samochód na pewno posłuży Panu prze długi okres czasu\". O zgrozo.
Silnik : Zawory, zawory i jeszcze raz zawory. Szybkie zużycie katalizatora (najprawdopodbniej nierównomierne podawanie paliwa)
Układ elektryczny : Mi padły światała mijania (przez 2 miesiące nie było wcale, a elektryk w serwisie był na urlopie więc samochód stał na parkingu)
Inne : Zwracajcie uwagę na detale: przyciski powiązane z elektryką (szybko się psują), wajcha otwierająca zbiornik paliwa (mi bardzo szybko zardzewiała), itp.
Stawiam jedynkę ze względu na dużą awaryjność i bardzo złą obsługę w autoryzowanym serwisie.
Do samej kultury pracy silnika nie mam raczej uwag. Jednak jego awaryjność była bardzo częsta. Na forum jest bardzo dużo uwag dotyczących świecącej (albo migającej)kontroli, która sygnalizuje awarię. Nie dajcie się nabrać, że to jest wina złej benzyny lub niedynamicznej jazdy. U mnie była to ewidentna wina zaworów (chociaż zdiagnozowano tą awarię po kilkunastu miesiącach, aż do momentu całkowitego uniemożliwienia jazdy tym samochodem (zdarzały się nawet sytuacje gaśnięcia silnika w czasie jazdy).
Skrzynia biegów pracowała całkiem dobrze. Chyba jedyny element, który nie był naprawiany.
Prowadzenie również w miarę.
Nie ma zbyt dobrego przyśpieszenia, chociaż na trasie może się fajnie \"rozbujać\".
Elektryka się kilka razy psuła więc i z wentylacją (szczególnie obieg wewnętrzny powietrza w samochodzie) zdarzały się kłopoty.
Miejsca całkiem sporo. Na tylnej kanapie dość wygodnie. Również przednie fotele są dość komfortowe. Bagażnik malutki.
Przeciętne. Nowy samochód, więc byłoby dziwne gdyby samochód był głośny.
Prawdziwy smok. Potrafił spalić w mieście nawet 13 litrów na 100. Biorąc po uwagę rady w autoryzowanym serwisie aby jeździć dynamicznie spalanie może być nawet większe. Na trasie samochód palił od 8 do 9 litrów. Ceny przeglądów zbliżone do cen przeglądu Opla Astry. Jednak obsługa w autoryzowanym serwisie pozostawia wiele do życzenia. Odradzam korzystania z usług w serwisie w Lublinie (nie podaję ulicy, ale jest tylko jeden). Na moje oko niedoświadczeni i cwani pracownicy. Wciskają kity na każdym kroku.
Kupując ten samochód kierowałem się niską ceną i dość dobrą renomą Lanosa, którym jeździli moi znajomi.Lacetti jest podobno jego następcą. Sama sylwetka auta wygląda atrakcyjnie i dynamicznie to też mi się podobało. Na różnych forach wyczytałem też, że za taką cenę (ok. 40 tys.)lepszego samochodu (nowego) się nie kupi. Skusiła mnie też trzyletnia gwarancja. Jednak po prawie trzech latach użytkowania stwierdzam - NIGDY WIĘCEJ
W ostatnim roku eksploatacji (jeździłem 3 lata aż do końca gwarancji) trochę się bałem jeździć samochodem w długie trasy ze względu na jego awaryjność. Psują się drobiazgi (np. przyciski na głównym panelu elektrycznym), jak i większe elementy (zawieszenie, katalizator, silnik)
Poważnych usterek sporo. Ja moim samochodem byłem przynajmniej raz w miesiącu w serwisie. Być może było to spowodowane tym, że mechanicy mieli problem z prawidłową diagnozą i późniejszą naprawą (czasami był ktoś na urlopie więc musiałem czekać dłużej) w konsekwencji samochód w ostatnim roku eksploatacji częściej stał niż jeździł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

10,4