Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : komfort oraz to, że nie rdzewieje pomimo 9 lat na karku i parkowania pod chmurką przez cały rok
Układ elektryczny : za dużo ich było
5 gwiazdek - dlatego, że pomimo wad Lacetti - rozglądając się na rynku aut używanych - nie widzę żadnego innego auta którym chciałbym zastąpić posiadany przez siebie samochód. to nie jest tak, że Lacetti jest idealne, wręcz przeciwnie, ale ta jego prymitywność konstrukcji przekłada się bezpośrednio na niezawodność. oczywiście moje Lacetti się psuło i będzie się psuło (bardziej lub mniej) ale nowsze kompakty mogą psuć się jeszcze bardziej - a na pewno ich naprawa będzie droższa. a czy nowszy kompakt będzie wygodniejszy, przestronniejszy, tańszy w utrzymaniu? - niekoniecznie. dlatego Lacetti ciągle ze mną jest.
naprawdę niezły. nic przy silniku nie robiłem. wymiana oleju regularnie i tyle. zero problemów
w porządku
z perspektywy 5 lat i ze 157.000 km na liczniku - mogę powiedzieć tylko jedno - bardzo trwały, co nie znaczy, że idealny ale auto ma już swoje lata
ok
ok
regularnie czyścić klimę i nabijąć i nie ma problemu
no właśnie, to jest to coś co bardzo mocno mnie trzyma przy tym aucie. po prostu jest wygodny, ma wielkie fotele i dużo miejsca dla pasażerów z tyłu
chciałbym żeby był cichszy
pali dużo ale dzięki LPG w miarę tanio wychodzi.
jak na taki kawał samochodu, cena na rynku aut używanych jest śmiesznie niska.
no i tu wychodzi szydło z worka. tych drobnych usterek, jak na mój gust, było za dużo. elektryka w tym aucia najbardziej niedomaga. wszystko co elektryczne (szyby, dźwignia kierunkowskazów w kierownicy, radio, włącznik klimy) wymieniałem. nawet dwa razy. były też i inne usterki (przez 5 lat się trochę nazbierało) ale teraz nie będę ich wyliczał (nawet już wszystkich dokładnie nie pamiętam). to nigdy nie było nic poważnego.
z perspektywy 5 lat posiadania auta - poważnych usterek brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]