Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

Szczepan, 8 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
To moja druga opinia po 1.5 I 20kkm roku używania auta. Podsumowując - jestem bardzo zadowolony. Auto spełnia swoje wymagania, jest wystarczająco szybkie, ekonomiczne i co ważne - bezawaryjne. Nie zamierzam go póki co sprzedawać:)
Silnik oceniam na 4. Następnym razem wybiorę diesla. Ten cechuje się małą elastycznością, a do tego trzeba go wysoko kręcić. Nie każdemu to odpowiada. Z drugiej strony - jest cichy, ładnie pracuje i całkiem żwawo rozpędza auto. Bezawaryjny. :)
Jest ok. Lewarek nie jest tak precyzyjny jak w autach niemieckich, ale nie przeszkadza to na co dzień. Uważam, że skrzynia jest poprawnie zestopniowana.
Precyzyjny, ale trzeba pamiętać, że to nie jest sportowe auto! Jest dość miękkie. Wspomaganie działa bardzo dobrze, zawieszenie jest ciche, komfortowe i nie tłucze się na nierównościach.
Miękko, ale nie tak jak we francuskich autach. Daje radę :)
Proste auto, proste wnętrze a w środku wszystko to, czego potrzeba. Nie ma jakichś wypasionych bajerów, dzięki czemu nie ma się co popsuć. Ergonomia jest poprawna :) Jest sporo schowków, podłokietnik. Ogólnie jest ok :)
Dziwnie działa ogrzewanie i klimatyzacja. Ja mam ręczną i w zimę grzeję na max ustawieniu (wentylator na 2), a w lato chłodzę na max (wentylator na 2). Jest to tak na granicy, a nie jestem w stanie ani lepiej schłodzić, ani bardziej zagrzać. Ostatecznie - gdyby zdarzyły się bardziej hardkorowe warunki pogodowe - mogłoby być niefajnie, ale póki co ani nie marzłem, ani nie narzekałem na upały :)
Mnóstwo przestrzeni. Olbrzymi atut tego auta :)
Cicho. Komfortowo jedzie się do 120 km/h. Powyżej głośniej, ale bez tragedii.
Tanie części, proste naprawy.
Trudno kupić auto o lepszym stosunku cena/jakość
Kilka drobnych awarii - typowych było: przewód tylnego spryskiwacza, zimne luty na zegarku i panelu ogrzewania, upalona kostka od świateł. No chyba tyle. Każdy Lacetti musi przez to przejść. Naprawia się i jeździ dalej :)
Póki co - brak :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]