Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

KierowcaLacetti, 3 lata temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodność pracy pojazdu i ilość miejsca w środku.
Autko bardzo fajne, przez czas który przejechałam uważam że jest naprawdę niezawodne. Jest niemożliwie praktyczny. Dla kogoś kto szuka wrażeń sportowej jazdy na pewno się nie sprawdzi, ale jeśli szukacie auta które ma Wam służyć (a nie Wy jemu :D) to sprawdzi się perfekcyjnie.
Silnik jaki jest, każdy widzi. Nie jest to demon dynamicznej jazdy. Nie mam uwag co do jego pracy, sprawował się poprawnie.
Czasem miał problem, aby wbić wsteczny bieg, ale jest to raczej mało istotny mankament.
Trzyma się dobrze drogi.
Tu niestety muszę wystawić opinię negatywną, ruda żre jak szalona. Blachy są bardzo cienkie. Karoseria to jego najsłabszy punkt.
Tylna szyba może nie największa, ale samochód idzie bardzo dobrze wyczuć, że w zasadzie po czasie nie zwracacie na to większej uwagi. Bardzo łatwe parkowanie i poruszanie się po mieście.
Nie mam zastrzeżeń. Jeździłam nim w dłuższe trasy i było naprawdę wygodnie. W zasadzie lubiłam do niego wsiadać na dłużej.
Co tu dużo mówić. W lato - szybko chłodził, w zimę - szybko grzał.
To jest największy zaskok w tym samochodzie. Z zewnątrz, mała popierdółka miejska, mieszcząca się w każdy zakamarek. Z wewnątrz - naprawdę dużo miejsca, również dla pasażerów z tyłu. Praktycznie każdy, kto pierwszy raz do niego wsiadał był pozytywnie zaskoczony ilością miejsca.
Po aucie takiej klasy nie można się spodziewać wiele. Powyżej 120km/h nie jest niestety najciszej. W mieście, przy spokojnej jeździe prowadzi się naprawdę cicho.
Części są tanie, chociaż nie są chyba tak łatwo dostępne jak bardziej rozpoznawalnych marek. Dla mechanika nie robiło to jednak problemu. Odejmuję tutaj spory minus za spalanie, a przez to koszty paliwa. Jak na takie auto 8/9 l/100 km - cóż, mogłoby być mniej.
Jak na auta które chodzą na rynku tak tanio, to naprawdę dostajemy porządnego gracza.
Przy samochodzie z tego rocznika, raczej normalne jest że zdarzy mu się od czasu do czasu odwiedzić mechanika. Szczególnie przy wyczulonym na wszelkie zmiany kierowcy :D
Na szczęście większych napraw nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

8,3