Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

Egon, 14 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Nie ma najmniejszych problemów z hamowaniem, także w trudnych warunkach drogowych. ABS bez zarzutu.
Ostatecznie ocena trochę niższa od najwyższej, ale ze wskazaniem na 4,5.
Jestem zadowolony. Spodziewałem się, że 1,6 to będzie za mało - tymczasem nawet przy pełnym obciążeniu zachowuje dynamikę. Choć w normalnym trybie zmiany biegów jest pewna dziura mocy pomiędzy 100 a 120 km/h na piątce. To przeszkadza przy wyprzedzaniu.
Wszystko dobrze, choć czasem zdarzają się wpadki i bieg, np. wsteczny, nie chce \"wejść\". Jednak stos. rzadko.
Bardzo fajnie, stabilnie i dość elastycznie. Choć z nostalgią wspominamy czasy \"miękkiej\" Laguny :-)
Nie mam uwag. Bardzo dobrze da się kontrolować widoczność tylną i boczną. Czasami, przy skrętach, przeszkadza przedni lewy słupek, ale tak chyba jest w każdym aucie... :-)
Wydaje się, że jest ok, choć niektóre detale można by zrobić lepiej (np. moim zdaniem przyciski otwierania elektr. szyb).
Automatyczna klima b. dobrze zdała egzamin w lecie. Natomiast np. jesienią są momenty, że nie daje sobie rady z zaparowaniem szyb, trzeba kombinować w ustawieniach.
Jest bardzo dobrze. Jeździmy rodzinnie na długie wyprawy (2 dorosłych z przodu, 2 maluchy z tyłu w fotelikach). Nie narzekamy na wygodę siedzenia i brak miejsca. Bagażnik bardzo pojemny i dobrze można go wypełniać. Dużo miejsca z tyłu, więc można dopakować różne rzeczy w przestrzeń wolną między fotelikami i pod nogami dzieci. Relingi pozwalają na przewóz rowerów i innych rzeczy na bagażniku dachowym.
Nie narzekam, choć przy większych prędkościach mogłoby być bardziej komfortowo.
Jestem zadowolony ze spalania LPG, na którym praktycznie jeżdżę cały czas. Spalanie wychodzi zgodnie z oczekiwaniami. Niestety instalacja wymusiła coroczne przeglądy techniczne w OSKP, które kosztują. Co ciekawe mój nie spala wiele więcej gazu niż benzyny. Niestety długie \"przygotowanie\" silnika do przejścia na gaz (zwłaszcza w chłodzie) powoduje stos. duże zużycie również benzyny. Koszty przeglądów i napraw w ASO zaskoczyły mnie nieco. Ale podreperowali się b. dobrą ofertą na komplet opon zimowych :-)
W takiej ocenie zdecydowanie maks. Przy cenie, którą zapłaciłem (wyprzedaż rocznikowa), i przy porównaniu do konkurentów wypada bardzo dobrze. Cieszę się z tego auta.
Prawie brak uwag. Przez pewien czas radio (fabryczne) połykało płytę i nie chciało oddawać :-) Ale potem to samo przeszło...
Jedyne naprawy to skutki tak czy inaczej mojej jazdy (np. wykrzywiona lekko felga tylnego koła). Poważnych awarii nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

9,5