Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonała praca silnika i przyśpieszenie samochodu.Obszerne wnętrze ! Ładna tapicerka.Dobrze uszczelnione drzwi ! Nie żałowali uszczelek .Progi zabezpieczone nakładkami. Antena wtopiona w przedniej szybie .Duże , boczne lusterka wsteczne .Jakość wykonania całego auta zasługuje na szczerą pochwałę.
Jestem zadowolony z zakupu tego auta . Za te pieniądze ,biorąc pod uwagę wyposażenie , lepszego auta na polskim rynku w salonach nie widziałem .Np; nie widziałem welurowej tapicerki w innych autach , w tej cenie. Większość innych aut w salonach , odstraszała mnie czarnym , żałobnym kolorem wnętrza ! W Chevroletach tego nie ma ! Do tego kombi ma doskonałą , smukłą sylwetkę , co sprawia ,że przy większej prędkości jest mały współczynnik oporu powietrza.
Silnik sprawuje się znakomicie , jest elastyczny. Pracuje jak zegarek szwajcarski , bez zastrzeżeń ! Doskonałe przyśpieszenie . Niejednemu \" silniejszemu kozakowi\" sprawiłem ogromną przykrość. Wydaje mi się ,że przyśpieszenie będzie lepsze , niż podaje producent.
Skrzynia biegów nie sprawia żadnych kłopotów .Z początku wyczuwało się niewielki opór przy przełożeniach. Teraz nie zauważam tego.
Układ jezdny dobrze dopracowany .Nie za miękki i nie za twardy, akurat. Do tej pory ,żadnych wymian i napraw .
Widoczność do przodu bardzo dobra . Do tyłu ,jak w każdym kombi . Nieco ograniczona .Zaleca się założyć czujnik cofania . - Ostatecznie to nie motocykl.
W środku , wszystko pod ręką .Nie trzeba się wychylać , aby coś dosięgnąć.Na tablicy rozdzielczej zastosowano dobry materiał z tworzyw. Nic nie trzeszczy , nie stuka , Absolutna cisza podczas jazdy, na co zwykle jestem uczulony.Nad głową z tyłu i z przodu dużo miejsca. Dobrze wyprofilowane fotele.
Wentylacja bardzo dobra , nawiew na szyby też !Natomiast ogrzewanie wolałbym nieco intensywniejsze.
Bardzo dużo miejsca . Tak z przodu ,jak i z tyłu. Welurowe fotele wygodne , dobrze zaprojektowane . Nie czuć zmęczenia po jeździe.Szeroki zakres regulacji fotela kierowcy. Nawet garbaty będzie siedział wygodnie.
Wyciszenie wnętrza bardzo dobre. Podczas jazdy umiarkowana cisza.
Przy normalnej , prawidłowej jeździe , ilość spalonego paliwa utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. U mnie średnie zużycie benzyny wynosi 7,5 - 8 l. Oczywiście ,wszystko zależy od kierowcy !!!
Jakość auta zdecydowanie przewyższa cenę. Samochód jest zrobiony wyjątkowo solidnie. Nie widać dziadostwa , jak to jest w innych markach...
Jak na razie , jeżdżę bez żadnych niespodzianek. Do serwisów nie zaglądam .Nie ma takiej potrzeby.
Po 40 tys. km. żadnych usterek !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

7,6