Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca wewnątrz jest lepiej jak dobrze
Uważam Lacetti za bardzo udane autko i niedoceniane.Dla wielbicieli sportowego stylu jazdy nie polecam.Natomiast jako samochód rodzinny,który ma przewieść kilka osób z pkt.A do pkt.B wygodnie,spokojnym stylem jazdy godne polecenia
Silnik o pojemności 1.6 litra 109 km...dla samochodu typu kombi troszkę słaby..myślę że lepszym rozwiązaniem byłby 1.8...Lecz do spokojnej jazdy z rodzinką 1.6 jest zupełnie wystarczający...daje radę
Skrzynia mogłaby pracować lepiej.Co jakiś czas mały problem z wstecznym tzn trzeba wysprzęglić przegazować i wejdzie za drugim razem..dość długie drogi prowadzenia lewarka zmiany biegów
Układ jezdny zestrojony do spokojnej jazdy.Dosyć duże przechyły i nerwowość przy większych prędkościach w zakrętach.Nierówności wybiera wręcz doskonale(zważywszy na cenę nowego autka.Zawieszenie zestrojone miękko lecz mi to odpowiada na dziurawe polskie drogi(wygodniejszy niż Focus)
Widoczność bardzo dobra we wszystkich kierunkach(zasługa nadwozia typu kombi)dodatkowo czujniki parkowania i PRZEOGROMNE lusterka boczne..widoczność w nich doskonała
Wszystko na swoim miejscu.Brak bajerów-dla mnie duży plus.Wszystko na swoim miejscu.Plastiki we wnętrzu hmmm kiepskawej jakości przynajmniej wizualnie.Na razie nic nie skrzypi i nie trzeszczy,zobaczymy jak długo
W zimie ogrzewanie daje radę po kilku kilometrach czuć ciepło, natomiast w lecie załączona klima mogłaby być wydajniejsza choć jeździłem samochodami bardziej renomowanych marek w których było jeszcze gorzej.Duży plus za nawiew na tylne siedzenia pod przednimi fotelami
Przestrzeń zarówno z przodu jak i z tyłu na piątkę.Miejsca na nogi i głowę pod dostatkiem.Bagażnik w wersji kombi ma 400 litrów na potrzeby rodziny 2+2 wystarczający. Miejsca z tyłu pod dostatkiem(Focus ma wiele mniej miejsca)
wyciszenie na średnim poziomie.Powyżej 130 km robi się dość głośno.Dużym minusem są fabryczne opony,po prostu hałasują.Jenak jazda z prędkością 120 km na piątym biegu to przyjemne dźwięki dla ucha
Największy mankament autka..lubi sobie wypić o 2 litry za dużo...Po gwarancji mam nadzieję że gaz załatwi sprawę.Średnio pali w granicach 10-11 litrów.
Kupiłem nowe autko za cenę 43500 zł.W tej cenie miałbym Fabię,Punto itp. autka o wielkość mniejsze.Miałem dylemat nowy czy używany,,,wcale nie żałuję wyboru
Autko kupione jako nowe w 2010 r model z roku 2009.Na razie bez problemów choć po myciu autka wychodzi uszczelka z przedniej atrapy..zobaczymy jak będzie dalej
hmm mały przebieg więc na razie daję 5..aby nie zapeszać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]