Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Niesamowite światła mijania. Lepiej świecą niż w nowszych autach
Inne : zepsuta sprężaka klimatyzacji
Układ hamulcowy : skorodowane pierścienie ABS-u
Karoseria : przetarta uszczelka drzwi kierowcy
Samochód, którym można parkować pod chmurką w każdym mieście bez obawy, że go ukradną. Jest dosyć wysoko zawieszony, prześwit 15 cm, co też ułatwia podjazd pod krawężnik. Bardzo prosty mechanicznie powoduje, że serwisować go może każdy warsztat. To co zaskakuje mnie do tej pory to bardzo jasne i wydajne światła mijania (żarówki H7), które świecą lepiej niż w autach nowszej generacji.
Super. Wiem, że przebieg niewielki, bo to kolejny samochód w rodzinie ale nigdy mnie nie zawiódł. Ze względu na niską masę samochodu przyspieszenie też jest znośne. Oleju nie bierze.
Długie przełożenia, ale nie oszukujmy się. Nie sportowych osiągów oczekuje się od bądź co bądź zmodernizowanej nubiry. Pewnie brakuje szóstego biegu ale nie jest źle.
Samochód jeździ po kiepskich drogach. Nie raz myślałem, że urwę koło, ale przeglądy okresowe zalicza bez luzów w zawieszeniu. Bardzo trwałe zawieszenie. Szacun.
Duże szyby i lusterka ułatwiają parkowanie. Nie produkują już kombi ze względnie dużymi szybami. Czujniki parkowania nie potrzebne.
Tylko pionowa regulacja kierownicy, ale fotel nawet z regulacją lędźwi.
klimatyzacja mechaniczna. Niestety po ośmiu latach regularnego serwisowania sprężarka mi padła. Jak wszystko działało to nie miałem zastrzeżeń.
Duży ze mnie chłop, 192 cm wzrostu ale żona za mną jeszcze siedzi we względnych warunkach.
Jak samochód pracuje na biegu jałowym to człowiek się zastanawia czy jest zapalony, czy nie. Do 120 km/h nie trzeba podnosić głosu. Maksymalnie jechałem nim 160 km/h ale nie oszukujmy się nie jest to samochód do takiej jazdy. Trzeba uważać na podmuchy wiatru.
Prosta wolnossąca bezynka, za takimi silnikami wkrótce zatęsknimy. Szkoda, że tak szybko odchodzą. Nie miałem nigdy wydatków, które ugięły mi kolana. Nie gazowałem go.
Jeśli komuś nie zależy na szpanie a miał już wątpliwość przyjemność kradzieży samochodu to polecam. Nie wyróżnisz się z tłumu ale dojedziesz gdzie zaplanowałeś.
Przetarta uszczelka drzwi kierowcy.
Po ośmiu latach padła sprężarka klimatyzacji. Regenerowana 800zł. Wymiana skorodowanych pierścieni ABS-u. ASO nie wiedziało co powoduje uporczywe świecenie się kontrolki ABS-u, a mechanik w serwisie garażowym nie miał problemów z naprawą uszkodzonego elementu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

6,8