Lista ocen Chevrolet Lacetti (222) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 224 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzesliz@op.pl
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Na tle konkurencji samochód wypada dobrze. Owszem czytając prasę Niemiecką dowiadujemy się że jest to jedno z najgorszych aut tej wielkości. Ale to wszystko są bzdury. Mam wrażenie że prasa robi reklamę niektórym producentom. Fakty są takie że na moje ucho to Passat b5 1.6 jest głośniejszy, a 1.9 tdi to traktor. Jadą 100-120 km/h to dominuje szum powietrza i opon a silnik mruczy cicho jakby w tle. Po przejechaniu 1000 km w ciągu 14 godzin...
~torrevado@vp.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Jak już pisałem, po włączeniu zapłonu prawie nie słychać silnika. Zabawnie się robi jak po dłuższej jeździe np w trasie trzeba zatrzymać się przy zamkniętym przejeździe kolejowym. Miałem już sytuacje że chciałem włączyć włączony silnik hehe. Ogólnie pomruk miły dla ucha. W Fabii przekroczenie 120km/h powoduje mocny wzrost głośności silnika, tu czegoś takiego nie ma. Głośność wzrasta liniowo, i jest to hałas naprawdę znacznie lepszy dla ucha.
~Duńczyk
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Niestety tylko przeciętnie. Silnik słychać w każdym stanie pracy. Nie jest to co prawda jakiś specjalnie uciążliwy hałas, ale wygłuszenie wnętrza nie jest mocną stroną tego samochodu. na plus można zapisać dobrą aerodynamikę nadwozia nie powodującą powstawania natrętnych szumów wiatru opływającego karoserię przy większych prędkościach. Nawet jazda z prędkościami blisko maksymalnymi nie jest w jakiś sposób szczególnie męcząca.
~Detalowy
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Auto budżetowe to nie wiem co sie można tutaj spodziewać. Jest głośno. Na trasie po 120 słychać wszystko silnik najgłośniejszy i wydaje mi sie ze przez silnik jest w aucie tak głośno. Słabe wyciszenie komory grodziowej. W miejscie do 100 jest znośnie. Słabe wygluszenie zawieszenia slychac jak tam dziury odwiedzamy no ale nie jest to bmw chodz jak jezdzilem ciotki aurisem to tez slychac bylo zawieszenie.
~Lukasss3 Z-ce
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
jest dobrze ale mogłoby być lepiej . Najbardziej mnie denerwóje mało wytłumiony bagaznik jak sie siedzi w samochodzie przy zgaszonym silniku a na zewnątrz wieje wiatr to wszystko słychac z bagaznika . najprawdopodobniej to przez to ze tylna pułka za zagłówkami od dołu nie jest wytłumiona tylko jest blacha
~mattspinjoma-pl@t-online.de
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Głośne jest tylko zawieszenie kół przy pokonywaniu dołków. Dla mniej jest to normalne, że przy prowadzeniu auta z predkoscią rzędu maksymalnej jest w nim głośno.Jak ktoś pisze ,że jadąc Lacetti 1,4 z prędkościa 140 jest mu głośno to moja propozycja niech sie przesiądzie go Golfa TDi. tam nawet radio nie pomaga. hi hi hi
~Lancetnik
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
O wyciszeniu napisałem wyżej. Niewątpliwie duża wada to koreańskie opony. Mnie sie trafiły Kumho - chyba gorzej nie może być, teraz już są Hankooki ale niewiele lepsze. Poza tym rozmiar jest dość nietypowy a co za tym idzie opony są dość drogie. Żaden polski producent nie produkuje opon w wymiarze 195/55R15!!!!!
~Shogun1983
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
W mieście cichutko. W jeździe mieszanej (powiedzmy trasa do 120 km/h także cicho - słychać jedynie szum powietrza). Powyżej 140 km/h zaczyna być głośno. Silnik słychać, ale brzmi on bardzo przyjemnie. Dementuję pogłoski o rzekomym "skrzypieniu" plastików. Wyciszenie lepiej niż dobrze.
~kierowca
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Bardzo dobre wyciszenie kabiny , można spokojnie rozmawiac i się nie przekrzykiwac , przy jeździe autostradowej jak i w ruchu miejskim. Komora silnika z wyciszeniem - silnik na biegu jałowym prawie niesłyszalny, można pozna że jest włączony po obrotomierzu w aucie.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Lacetti
9,3
10,4
~zetfed
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Jak dla mnie silnik wyciszony dobrze, znacznie lepiej niż np. w astrze II. Nieco gorzej wyciszone zawieszenie, dokuczliwe mogą być szczególnie karby czy uskoki w jezdni, ale może to być wina opon. Ale bez przesady, we wspomnianej strze II nie jest wiele lepiej.