Ocena kierowcy - Chrysler 300C II Sedan

Marek, 10 miesięcy temu
Silnik 3.6 V6 286KM 210kW
Rok produkcji 2014
Chrysler 300C II Sedan 3.6 V6 286KM 210kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem CLSv8 i przesiadłem się na 300s , auto pali 60% z tego co v8 ,przyspieszenie jak na tak wielkie auto w szoku , skrzynia bije na łeb MB
Zawieszenie : Komfort w amerykańskim stylu , świetne wygłuszenie porównywalne z pneumatycznym zawieszeniem które miałem w poprzednim aucie
Przesiadłem się z CLS 500 więc pełnej klasy premium i tutaj mnie spotkało bardzo miłe zaskoczenie , auto świetnie wyciszone , miejsca bardzo dużo , przyspiesza świetnie jak na v6 a miałem ich kilka w życiu z koncernu Niemieckiego wiec mam z czym porównywać , spalanie totalne niedowierzanie bo auto o tych gabarytach i mocy z V6 pod maską pali średnio 10 L ,gddzie BMW paliło mi 12 i było o 100 kg lżejsze, jeśli ktoś zastanawia się miedzy V8 a V6 300C i myśli że różnica bedzie 2,3 litry to się grubo myli bo róznica jest 40 procent w spalaniu ( Zrobiłem 300C z 5.7 około 2tyś km i średnie wyszło 15L ). Części bardzo tanie , w aucie czuć klase premium , wygląd przyciąga wzrok każdego, bardzo niezawodne i proste w naprawie . Na minus to na pewno gabaryty tego auto , ciężko dobrać koła felgi , chłodniczka która pada co 100tyś a koszt ok 1000 zł
Bardzo mile zaskoczenie po przesiadce z V8 , piekne brzmienie na wyższych obrotach
Jedna z najlepszych skrzyni na świecie wiec tutaj same plusy
Auto raczej do spokojnej jazdy , bardzo komfortowo wybiera ale za to w zakrętach lubi się pochylać
bark idealnego dopasowania to standard w Amerykanach , duży minus w porównaniu Niemiecką konkurencją
Z przodu jedynie nie widać krawężników ,poza tym reszta jest ok
Tutaj zdecydowanie król królów
Części i prostota konstrukcji silnika to bardzo duży plus w dzisiejszych czasach
Za tą cene nie ma żadnej konkurencji a zastanawiałem się nad wiekszością aut , kupujecie auto kilku letnie które miało jakąś śmieszną szkode , w internecie znajdziecie wszystko na temat histori danego Chryslera Z USA wiec macie całkowita jasność co do histori . Auto z świetnym silnikiem ,bez wad fabrycznych i wielkich kosztów utrzymania , auto z świtnym wyposażeniem , skróra dotyki klima , dach panorama ,no i wygląd który powala na kolana . Jak za tą cene to mega udany zakup . Na pewno zostane przy amerykańskiej motoryzacji bo to jeszcze są auta niezawodne i cieszące ucho , oko i portfel .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 V6 286KM 210kW [l/100km]

10,3