Ocena kierowcy - Chrysler 300M

jacekp26@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 252KM 185kW
Rok produkcji 2002
Chrysler 300M 3.5 i V6 24V 252KM 185kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miękkie. Genialne.Wygodne.
Nigdy dotychczas nie brałem pod uwagę zakupu amerykańskiego auta. Na 300 M namówiła mnie żona. Nie żałuję. Może to nie jest BMW ale przyjemność z jazdy również wielka. Oczywiście samochód jakby skontruowany na długie trasy. Wygodny i luskusowy. W mieście nie spisuje się już tak rewelacyjnie - kłopoty z zaparkowaniem ... niewielki promień skrętu.
Bardzo dobry silnik Hemi ani trochę nie przereklamowany.
Automatyczna skrzynia przekłada biegi doskonale. Duża elastyczność przełożeń. Jedyne co trochę irytuje to umiarkowane przyspieszenie od 0 do setki.
Doskonały ESP. Mięciutkie, amerykańskie zawieszenie błogosławione przez moją żonę,która ma poważne kłopoty z kręgosłupem.
Dość szerokie słupki przednie co na początku przeszkadza lecz po kilku tygodniach można się do tego przyzwyczaić.
Wszystko na swoim miejscu choć pod tym względem bardziej \"ludzkie\" jest BMW.
Bez zastrzeżeń. Klimatyzacja dwustrefowa działa idealnie. Ogrzewanie OK.
Duża, luksusowa limuzyna. Nic dodać, nic ująć.
Robi się dość głośno powyżej 130 km/h.... lecz nie jeżdżę zbyt często z taką prędkością.
Cóż, nie można oczekiwać od takiego auta spalania na poziomie Fiata Pandy choć mogłoby być odrobinę mniejsze. Generalnie poza miastem trudno zejść poniżej 9 l. a w cyklu miejskim 15 l to norma.
Za cenę 300 M nie można kupić Mercedesa czy BMW w podobnym roczniku.
Samochód posiadam od ponad roku. Wymieniłem końcówki drążków kierowniczych ( koszt 210 zł z robocizną), tuleje stabilizatorów z tyłu i z przodu ( koszt 120 zł z robocizną). Klocki hamulcowe z przodu i z tyłu ( koszt 430 zł z robocizną) oraz tuleje drążka reakcyjnego ( 100 zł z robocizną). To wszysko poza klockami to zaniedbania poprzedniego właściciela. Pozatym olej i filtry.
Nic się nie zepsuło a przejechałem już 26.000 km. Jestem zachwycony !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 252KM 185kW [l/100km]

12,6