Ocena kierowcy - Chrysler LE Baron III Coupe

pat24@neostrada.pl, 18 lat temu
Silnik 3.0 i V6 136KM 100kW
Rok produkcji 1994
Chrysler LE Baron III Coupe 3.0 i V6 136KM 100kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
jesli marzycie o amerykanskim aucie to polecam jak najbardiej, wystarczy sie przejechac i tak jak ja zakochacie sie w tym samochodzie od pierwszego przejechania.
przy orginalnym układzie wydechowym prawie cisza, ale ja specjalnie przerobilem zeby bylo slychac warkot w stylu amerykanskim.
troche awaryjna, wazne zeby zmieniac co 30000 tys. olej i bedzie ok. ja wydalem na kola zebate prawie trzy tyś.
doskonale trzyma sie zakretow jadąc 120 w ostry zakręt, probowałem zrobic to samo innym autem w podobnej klasie niestety skonczylo sie poslizgiem.
jak na tej klasy auto jest dobra, jak ktos chce miec lepszą to niech kupi vana, zresztą im węższa szyba czołowa tym lepszy wygląd.
robie tym autem dalekie trasy i nigdy nie bolaly mnie plecy, fotel kierowcy ma wiele funkcji, elektryczne sterowanie bardzo ułatwia rzycie.
ogrzewanie dobre, mały minus brak jednoczesnego włącznika na szybe i kierowce. zaleta nie trzeba właczac ogrzewania , wystarczy wcisnąc pedał gazu do konca(kick dawn) zeby zrobiło sie równie ciepło.
jak dla mnie doskonale, w przedniej części mozna wyciągnąc maksymalnie nogi, co do tyłu? wiadomo nie kupujemy takiego autka po to zeby wozic rodzine.
jak wczesniej wspomnialem auto w stanie oryginalnym jest jak na ten rocznik doskonale wyciszone, grube masywne dzwi jak i pozostałe czesci auta są robione tak aby wszelkie szumy z opon czy słyszalne w wielu autach podmuchy wiatru byly w jak najmiejszym stopniu odczówalne, ceną tego jest masa auta ale dla wielu jak i dla mnie to im cięższy tym lepszy.
porównując do innych aut o poj. 1.6, do 2.0 auto mało pali silnik jak na 94 rok ma wiele elektronicznych dodatków. Co do napraw, silnik nie ma problemu wszystko dostępne i nie drogo, skrzynia biegów w moim przypadku(automat) naprawa kosztowała mnie z robocizną 3500zł. gdyby poprzedni właściciel zmienial co 30000 tyś. olej to by do tego nie doszło.
tzreba dobze szukac, ja dałem za mojego 600 eur , najlepiej od prywatnej osoby. moje autko oprucz uszkodzonej skrzyni biegów było i jest w idealnym stanie. Nie drogie a klasa tego auta równa sie z nowymi autami dobrej marki. Pozdrawiam.
drobne detale czy drobiazgi zrobione na wysokim poziomie, przyciski, łączenia deski , wyloty powietrza, niewidoczne sróbki ,itd. dopracowane doskonale i ze starannoscią. (bezawaryjne)
jesli pilnujemy wymian olejów(skrzynia biegów, silnik, wspomaganie itd.) paski, klocki, filtry to naszym autkiem bendą cieszyły sie nasze wnuki, wystarczy dbac o auto a napewno nas nie zawiedzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 136KM 100kW [l/100km]

12,3