Ocena kierowcy - Chrysler LE Baron III Coupe

Silnik 3.0 i V6 136KM 100kW
Rok produkcji 1991
Chrysler LE Baron III Coupe 3.0 i V6 136KM 100kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Kochaj albo rzuć.
Pełna kultura, zawsze i w każdych okolicznościach.
Mam automat. Płynna jazda, dobiera przełożenia jak trzeba.
Nie można mieć wszystkiego - przy tak komfortowym zawieszeniu, nie ma jazdy "jak po sznurku". Nie wyobrażam sobie jakiś karkołomych manewrów tym autem.
Widoczność ogranicza dosyć mała powierzchnia przedniej szyby i szerokie słupki A. Do tyłu też średnio - jak to w coupe.
Jak przystało na auto "made in usa", mimo kilkunastu lat na karku bije jesli chodzi o ergonomie i zastosowania rozwiązania wiele młodszych europejskich aut.
Nie narzekam. Chociaż na trasie mogłoby troche lepiej grzać.
Traktuje to auto jako 2 osobowe i wtedy na prawdo trudno go pobić jesli chodzi o wygode. Przy 3 lub 4 pasażerow (auto zarejestrowane jest na 5 osob) polecam jedynie krotsze dystanse.
Najcichsze auto jakie prowadziłem.
Moim zdaniem przy tej masie, mocy i pojemnosci silnika, nie pali za duzo. Ale "suche" liczby potrafią niektórych wprowadzić w osłupienie.
Za przyjemności trzeba płacić.
Podczas dwoch lat mojej eksploatacji od czasu do czasu ujawniał sie jakis drobiazg. Ale raczej winilbym wiek auta (15 lat) niz usterkowosc modelu.
Przez 2 lata jedna awaria unieruchomiajaca auto - odmowil wspolpracy regulator napiecia. Poza tym mankamenty typowe dla tego silnika (3.0 V6 Mitsubishi) - czyli wycieki i spalanie oleju.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 136KM 100kW [l/100km]

13,5