Lista ocen Chrysler Neon I 2.0 16V 133KM 98kW 1994-1999 (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maav
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Automat 3 biegowy. Naprawdę wygodny, dla każdego - nie tylko dla kobiety, w ruchu miejskim po prostu niezastąpiony. Również dynamika auta przy automacie jest dobra, start spod świateł mimo spokojnego, lekkiego wciśnięcia gazu często "zostawia" wszystkich. Jedyna wada to nieco niedogodnie dobrane przełożenie 2/3 bieg (przełącza w górę przy około 70-80 km/h, czyli już "powyżej" ograniczenia prędkości). Za to bardzo elastyczny, można na tym 3...
~polecam
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Automat to doskonala jazda, zero stresu. Idealne rozwaizanie dla kazdej kobiety, faceci dopiero do tego dojrzewaja ;P:) I nie prawda ze wolniej \"idzie\" bo wielu zostaje w tyle gdy my wogol sie ne nadwyrężamy. Przy takim rozwiazaniu nie sposob zepsuc Moj nastepny samochod bedzie mial automatyczna skrzynie biegow.
~Zbig
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mam automat 3-biegowy, trochę tych biegów za mało jak na tak dynamiczny silnik, tak że do 3000 obrotów zbiera się mułowato. Przy spokojnej jeździe zmiana 1-2 następuje przy 40 km/h, a 2-3 przy 70 km/h. Ale przy ruszaniu full-gaz zmienia na 3-kę dopiero przy 130 km/h...
~dimon
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mam 3 biegową skrzynię automatyczną. Skrzynia prosta w budowie i obsłudze przez to dość odporna na pracę w trudnych warunkach (korki, zima). Niewątpliwą wadę jest mała liczba biegów co wpływa na hałas i spalanie przy wyższych prędkościach.
~nomore
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Troszkę długie przełozenia co dobrze wpływa na ekonomikę jazdy jednak przy szybkiej jeździe to minus bo upływają nam cenne sekundy. Auto zrobione typowo rodzinnie. Dla pasjonatów szybkiej jazdy najlepsza jest wersja z silnikiem DOHC.
~Iwona
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Trzybiegowy automat - elastyczny silnik nieźle sobie radzi, ale osiągi przy czterobiegowym byłyby jednak lepsze. Z drugiej zaś strony - prostsza konstrukcja i mniej do psucia. I tak odjazd ma jak mało który europejski samochód
~fura1990@wp.eu
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mimo długiego drążka zmiany biegów biegi wchodzą precyzyjnie. Można by mieć zastrzeżenia co do biegu wstecznego - po prostu moim zdaniem wchodzi za płytko ale nie ma co się przejmować - idzie się przyzwyczaić.
~typoart@post.pl
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
mam automat, jst ok ale ma tylko 3 biegi - dobry w stanach ale w polskich realiach gdzie jeździmy szybko okazuje się to dokuczliwe - przy 140 km/h mam 4000 obr, ale na starce zbiera się b.dobrze
~rkasjan@o2.pl
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Czwórka w automacie troche dziwnie idzie się przyzwyczaić za to ma kopa dwójka wskakuje przy 100!!!! jak pocisne oczywiscie przy spokojnej jeżdzie luź prawie nieczuć zmian...
~Bakuu0
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mam manual. Dobrze redukuje i współdziała z silnikiem, szczególnie przy wyprzedzaniu, ale czasem nie wchodzą idealnie biegi mimo wciśnietego do podłogi sprzęgła.