Ocena kierowcy - Chrysler Neon II

Dariusz, 11 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 2000
Chrysler Neon II 2.0 16V 133KM 98kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mój model ma 13 lat i zero korozji, jest bezwypadkowy i blacharza nie widział.
Nietypowy samochód, podkreśla indywidualne cechy właściciela, który lubi się wyróżnić na drodze, trochę głośny w środku, dużo plastiku, ale wygodny, bezawaryjny, ekonomiczny i \"jakiś\", nigdy się w nim nie nudzę, nawet jak trzeszczą plastiki :-)
Silnik jak na moc oszczędny, elastyczny, kiedy trzeba, można z niego wydusić potrzebne przyspieszenie bez potrzeby wciskania pedału w podłogę. Praktycznie bezawaryjny w moim przypadku, dopiera teraz (204tyś) przy 2 tyś obrotów lekko słychać łożysko napinacza paska klinowego, drobiazg w zasadzie, bo ja przejechałem na nim ponad 130 tyś w ciągu 4 lat, więc niemal bezawaryjny, jednak trochę głośny w środku samochodu - to minus.
Mam nanualną skrzynię, dobrze wykorzystuje możliwości silnika i przekłada na wagę samochodu, tylko czasami mam mały problem z wrzuceniem jedynki.
Raczej typ sportowy, sztywny, ale trzyma drogi jak przyklejony, trochę słabe połączenia gumowo-metalowe w zawieszeniu, na przykład poduszki przednich wahaczy lub sań pod silnikiem.
Mi odpowiada, jest ok.
ok
Czasami mam problem z grzaniem, klima włącza się przy ustawieniu nawiewu na przednią szybę, nawet przy niskich temperaturach, odparowuje szybę, ale chłodno w aucie.
głośno w środku
Benzyna średnio 8, gaz ok 8,6
Kupiłem mojego za 50% tego, ile kosztowały europejskie auta w tej samej klasie i wyposażeniu.
Po 4 latach (auto ma 13) nawalił mi tylko zamek klapy bagażnika, od brudu kluczyk nie otwiera klapy.
Żadnych poważnych usterek, bo nie liczę, że kuna pogryzła mi przewody układu chłodzenia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

7,8