Ocena kierowcy - Chrysler Town & Country IV

sajeks@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 3.8 i V6 215KM 158kW
Rok produkcji 2006
Chrysler Town & Country IV 3.8 i V6 215KM 158kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : generalnie wszystko jest ok.Nie pomyśl, ze przesiadłem się z malucha.Po prostu auto jest bardzo przemyślane.
Daje 5- minus za szczegóły, które mi przeszkadzają a ktoś może ich nawet nie dostrzec.Prezencja auta,gabaryty,i przede wszystkim komfort jazdy, oraz wrażenia z niej są bardzo dobre.Uwielbiam nim jeździć.Najlepszy jest dla niego kolor czarny.
Co mam pisać? Wsiadam pyk i jadę. Praca cicha i równa. Wspaniałe przyspieszenie i pomruk od 45km/h w górę.Wtedy najbardziej daje o sobie znać moment obrotowy.Olej zmieniam co 8 tys km.
Żadnych niespodzianek.Olej zmieniam co 15tys.km Jedynie troszke długo ciągnie zanim zmieni bieg jak depniesz na maksa,ale nie jest to sportowe auto. Pomimo tego prawie wszyscy zostają w tyle.Skrzynia ta jest adaptatywna.Możesz jechać 50km/h przy 1600obr/min lub 80km/h przy obrotach 1400.Trzeba obserwować zegary i opanować technikę jazdy.Wtedy w mieście będzie mniej jak 14 litrów.
Auto płynie. 2 tony auta + obciążenie wymaga opon do dostawczaka.Na zimke mam snow viva 215 a latko goodyear cargo marathon 225 na felach 16 cali.Zalecane ciśnienie przez producenta w ogumieniu to 2.5 atmosfery.Ja osobiście preferuje 2,4 a nawet 2.3 wtedy auto lepiej wychodzi z kolein i podobnego badziewia.
Widok jak z pierwszego piętra.Cofanie to inna historia.Niezbędna jest wyobraźnia i rozwaga.Bardzo przydatne są lusterka szerokokątne (kopertka czy chęć wciśnięcia się przed kogoś)
Wszystko pod ręką.
Ja posiadam 3strefowy climatronic.fajna sprawa to ogrzewanie tylnej szyby. Jak zapomnisz to wyłącza się sama.
Miejsca jest bardzo dużo.Trzeci rząd siedzeń nie jest dla bardzo wysokich-za niskie oparcie(stow'n Go), ale jest fajnie bo siedzi się wyżej niż z przodu. Kierowca siedzi jak na tronie.
Cisza i spokój.
Jeżdżę spokojnie. Mój rekord w mieście to 14 litrów,a jeżdżę po Gdańsku. często pocisnę.NIgdy nie było więcej jak 15,5litra w mieście.A trasy pokonuje nocami więc grzeje 140-150km/h wychodzi 12.5litra.Nie narzekam.Tankuje U95
Płynął od mnie z USA w lipcu 08 kurs dolara był niski wiec na razie trzyma wartość(skóra,dvd-odtwarza,elektryczne drzwi itp.).Części tanie,kolega mechanik,który pracuje w serwisie tej marki, więc tankować do pełna (ja to robię 3 razy w miesiącu) i szerokiej drogi
Wymieniłem tylko klocki z przodu, nie ma części podświetlenia pokręteł klimy.
Absolutnie nic się nie dzieje

Chrysler Town & Country IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Chrysler Town & Country IV