Ocena kierowcy - Chrysler Town & Country IV

Grzegorz, 17 lat temu
Silnik 3.8 i V6 215KM 158kW
Rok produkcji 2005
Chrysler Town & Country IV 3.8 i V6 215KM 158kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Wyśmienite auto dla rodziny. Komfort podrużowania jest wyśmienity.
Silnik V6 218KM - dynamiczny, doskonała kultura pracy, dobry moment obrotowy, cichy. Doskonale radzi sobie z masą ok.2 tonowgo pojazdu.
Automat - 4biegi. To mój I-y sam.z automatem, o dej pory nie wyobrażam sobie jazdy manualem. Dobrze dobrana i prawie niewyczówalna zmiana biegów. Jedyny mankament wg mnie to lekko szarpie przy włączaniu z "R" na "D" i na odwrót.
Bardzo komfortowe, miękkie. Dobrze tłumi nierówności. Powtórzę wypowiedź jednego z internautów - ten VAN płynie, nie jeździ. Minus za 12m średnicę skrętu - trzeba się przyzwyczaić.
Bez zastrzeżeń, brakuje jedynie czujnika parkowania. Jak na takiego kolosa widocznośc jest bardzo dobra.
OK, tak po amerykańsku - mnie i mojej rodzince to pasuje
Klimatyzacja osobna dla kierowcy / pasażera i na tył - u mnie działa doskonale. Póki co bez zastrzeżeń - i oby tak dalej:)
Auto idelane dla mojej cztero osobowej rodzinki. Miejsca jest bardzo bardzo dużo. Obecnie mam złożony 2 rząd siedzeń ( schowane w podłogę-bardzo wygodna opcja), a moje bliźniaki siedzą sobie w 3 rzędzie w fotelikach i razem ze mną delektują się podrużowaniem :)
Cisza, do prędkości 100km/h w ogóle nie słychać silnika. Powyżej tej prędkośi słychać jedynie mocarne mruczenie V6 ;)
Spalanie - uzależnione jest oczywiście od techniki jazdy. U mnie na benzynie wynosi: trasa 8,9-12, miasto 13,5-16. Z zasłysanych opinni motor V6 3.8 jest bardziej ekonomiczny do 3.3. Póki co nie nastawiam się na przeróbkę na gaz- auto wtedy staje się awaryjne.
Opłaca się sprowadzać zza oceanu modele 1-2 roczne.
auto jest sprowadzone z USA 2005 rocznik. Kontrolka ciśnienia ogumienia się zapaliła:) - to wszystko. Pojeździmy węcej sprawdzimy.
jak wyżej, na chwilę obecną cisza

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.8 i V6 215KM 158kW [l/100km]

12,6