Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Grand Voyager

Przebieg: 150 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Chrysler Voyager III Grand Voyager 3.3 V6 158 KM 116 kW - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Przestrzeń w środku i wygoda podróżowania.
Przed zakupem rozważałem wiele marek w tych rocznikach/cenach. Np. Galaxy/Sharan - brzydkie, nudne i za małe. GrandEspace - awaryjne. Voyager to klasa sama w sobie. Raczej nie polecam silników diesla do 2001 r ze względu na awaryjność. Jeśli LPG to tylko sekwencja!
Wrażenia
Stara konstrukcja, ale sprawdzona i bezawaryjna. Rozrząd co 500 000 km. 158 KM nie daje sportowych osiągów (2tony + automat), ale jest w zupełności wytarczający do normalnej jazdy. Bezproblemowo współpracuje z LPG (sekwencja).
Automat! To jest już mój drugi Chrysler i drugi automat A604 - nie chcę już manualnej skrzyni.
Z tyłu pióra... Wbrew pozorom auto nie jest miękkie jak duża kanapa i nie kładzie się na zakrętach. Nie do końca tłumi wyboje, ale i tak jest komfortowe.
Toż to prawie autobus! :) Siedzi się wysoko widoczność b. dobra. Na początku trochę problemów ze skomplikowanymi manewrami, teraz już się wprawiłem i jest OK. Nawet żona potrafi zaparkować tyłem do garażu!
Trzeba się przyzwyczaić do wycieraczek po lewej stronie kolumny, bo po prawej mamy biegi.
W mojej wersji (LXi) każdy rząd siedzeń ma osobne nawiewy (2+2+3). Mimo 12 litrów płynu w obiegu auto nagrzewa się szybko. Klima ma również odpowiednią wydajnosć.
Wygodne fotele - można jechać i jechać i jechać... Spore możliwości konfuguracji wnętrza. Gdy zrobimy np. wersję 2 osobową z tyłu do klapy mamy 2,40m miejsca - więc przestrzeń ogromna. 6 osób jedzie tym autem w komfortowych warunkach.
Słychać trochę silnik powyżej 160km/h
I tu wreszcie jedyny minus :) Na benzynie trasa średnio 12,5/100 w mieście (Poznań) 18/100. LPG - trasa 15/100, misto 20/100. Ale i tak się opłaca. Z drugiej strony mająć taką przestrzeń i wygodę jest to nieduża cena.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Po auto sam jechałem do Niemiec. Jakoś nie mam zaufania do miejscowych handlarzy/ściemniaczy/cofaczy liczników. Kupiłem najbogatszą wersję z oryginalnym przebiegiem potwierdzonym przez ASO.
Zrobiłem już (dopiero) 15 000 km. Tuż po zakupie wymieniłem napinacz paska klinowego i termostat.
Niczego nie odnotowałem.

Zużycie paliwa 3.3 V6 158KM 116kW [l/100km]

14,8

Minimalne średnie zużycie paliwa

12,5

Maksymalne średnie zużycie paliwa

20,0

Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe

12,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...