Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Minivan

Robert S., 17 lat temu
Silnik 2.5 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Chrysler Voyager III Minivan 2.5 TD 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Jak pisałem miesia temu ukradziono mi audi A6 ojciec pożyczył mi Voyagera, pozatym że musiałem na dzień dobry wymienić oleje, filtry, płyn chłodnichy i wiele innych, co kosztowało prawie nic ;). Wymiana filtra powietrza zniwelowała w 90% drżenie na biegu jałowym opisywanie przez innych.
Tu nie mam zastrzeżeń, co prawda powyżej 2,5 tys rpm robi sie głośno.
Miesiąc temu ukradziono mi audi A6 też 2,5 diesel, masa podobna, ale nie ma porównania. Skrzynie biegów można porównać z mieszniem długą łyżką w garnku z gęstą oleistą masą. A przełożenie, jest dobre o ile na pokładzie są 4 osoby po 100 kg kazda i do tego przyczepa z min 500kg ładunku, bez tego biegi oprucz jedynki która jest ok są za krótki i to zdecydowanie za krótkie.
Jak na tak duże autko to dobre, jak się zbytnio zaszaleje to czasmi podsterowność o sobie przypomina ale jest to do opanowania, zwłaszcza nie lubi zakrętów ze stromych górek przy prędkości powyżej 120km/h.
Prawdziwa bomba, i szyby i lusterka pierwsza klasa.
W zasadzie bardzo dobrze, jedynie czasami szukam wycieraczek, a i zmiana położenia kierownicy tu się nie popisali.
Tragedia, albo za słabo dmucha, albo coś paruje, albo chałasuje głosniej niż silnik, nie wiem czy pozatym że jest klima mogę powiedzieć coś dobreg.
Kto siedział w środku jeszcze w wersji z 4 fotelami kapitańskimi to wie że jest bardzo dobrze, na tylnią ławkę sie jeszcze nie zapuściłem ;]
Wyciszenie złe i niema co sie oszukiwać.
Poza paliwem to auto tanie w utrzymani i jak na razie bez awarujne twu... twu.... Przeglondy, ha ha ha sam robię, jak coś puka, albo mnie nie pokoi to jadę i szukają aż znajda przyczynę. Nie wiem jak to możeliwe na pierwsze bak jak sie przesiadłem to prawie 16 litrów ropy, myślałem że to nie możliwe, ale potem 13, 12, trasa ok 10.
Przy zakupie drogie, eksploatacja tania, a funkcjonalność i wygoda ogromna, jeszcze żeby trochę szybsze chciało być, jak na takie spalanie.
Jak na razie nic twu... twu....
Jak na razie nic twu... twu....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 116KM 85kW [l/100km]

11,7