Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Grand Voyager

Marek, 5 lat temu
Silnik 2.5 CRD 143KM 105kW
Rok produkcji 2003
Chrysler Voyager IV Grand Voyager 2.5 CRD 143KM 105kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń miedzy fotelami, obok foteli, nad głową i na nogi, nie czuje się jak samochodach, które do tej pory miałem, czuje się jak w autobusie :) Ponad to - silnik, pomimo że mnie denerwuje jego dźwięk, to nie źle ciągnie te 2 tony. Przyspieszanie przy wyprzedzaniu na 5 biegu od 100 km/h jest imponujące jak na 2 tonu i 143KM. zaskoczył mnie zbiornik na płyn do spryskiwaczy - ma 5L :) kupuję bańkę jak się kończy i wlewam całość. Już mi się w bagażniku płyn do spryskiwaczy nie pałęta. Co ciekawe, to otwór na płyn jest tak duży że nie potrzeba żadnych lejków/przejściówek - leje "z gwinta".
Układ hamulcowy : hamulce są kiepskie. Bardzo szybko włącza sie ABS. Być może to wina opon, które szybko tracą przyczepność, ale tu u mnie jest słabo. Tarcze i klocki nie maja 2 lat i są w dobrym stanie.
Duży, wygodny, pomimo lat może się podobać. Po zakupie tego auta poczułem różnicę - samochód a samochód. Nigdy nie sądziłem ze w samochodzie można wygodnie siedzieć, jeść, a nawet się bawić (dzieci). Mam wersję Grand i na wakacje wszystko spakowałem do bagażnika, pod sam dach (mam kratkę) - weszło tyle samo co do focusa kombi a ty jeszcze w kabinie masę miejsca i haczyki na siatki :)
Nie lubię klekotów - do teraz przeszkadza mi ten dźwięk na postoju. Natomiast nie mam zastrzeżeń do jego pracy, usterek, czy jakichkolwiek wycieków. Nic nie naprawiałem.
Skrzynia chodzi ciężko. Wymieniłem sprzęglo, bo stare się kończyło i myślałem, że będzie lepiej. 2 i 3 wchodzi z regóły ciężko. 1 przy prędkosci powyzej 5 km/h wchodzi bardzo ciężko. Reszta biegów ok. Wymieniłem olej i wszystko "na oko" nie wygląda dobrze.
To nie jest wyścigówka a ja nie jestem rajdowcem. Dla mnie wszystko działa jak należy.
W tym wieku wiadomo że bez napraw się nie obejdzie. Ten model ruda lubi, na szczęście poprzedni właściciel dbał, naprawiał co trzeba i nie mam rudej :)
Tu chyba nie ma co pisać - to oczywiste że jest super. siedzi się wysoko, okan i lusterka duże.
Wszystko pod ręką, do włącznika wycieraczek można się przyzwyczaić.
Z przodu wszystko lepiej niż dobrze. Z tyłu nikt nie narzekał.
Tu jest przeciętnie, szczególnie denerwuje mnie klekot na silnika na postoju pod swiatłami, w czasie jazdy może być.
ceny części jak do innych aut. do tej pory wymieniłem sprzęgło. Już przy kupnie wiedziałem, że muszę to zrobić. Poza tym przez 12 m-cy i 15 kkm tylko oleje i filtry. Oczywiście inna sprawa to spalanie... W mieście zimą z 20-30 min webastem przed uruchomieniem przed pracą i po pracy wyszło 12,5L/100km Latem 9-10L
Tu nie umiem sie wypowiedzieć
odkleja się podsufitka, nie działa opuszczanie koła zapasowego - coś się ułamało i zrobiłem obejście na linkę :)
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRD 143KM 105kW [l/100km]